استفاده از روزنامه باطله و خاک رس در تولید لنت‌ترمز

لنت‌ترمز تقلبی چگونه در زیرپله‌ها تولید می‌شود؟

قطعه نیوز: دولت برای حمایت ازتولید ملی و جلوگیری از خروج ارز تصمیمی مبنی‌بر عدم واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، گرفت.

یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو که ارتباط مستقیمی با ایمنی و جان سرنشینان دارد، لنت‌ترمز است. دولت برای حمایت ازتولید ملی و جلوگیری از خروج ارز تصمیمی مبنی‌بر عدم واردات کالا‌هایی که مشابه داخلی دارند، گرفت. ممنوعیت واردات لوازم‌ یدکی خصوصا لنت‌ترمز، آشفتگی در بازار این قطعه را به‌وجود آورد. زیرا تولیدکنندگان داخلی زیرساخت، ظرفیت و آمادگی لازم برای حجم زیادی از تقاضا را نداشتند.

این عوامل باعث ایجاد فرصتی برای افراد سودجو و متقلب شد تا با عرضه جنس‌هایی باکیفیت پایین‌تر و در تیراژ بیشتر جوابگوی نیاز بازار باشند. لنت‌ترمز جزو قطعاتی است که شامل استانداردهای اجباری در ایران می‌شود، بنابراین برخی لنت‌های ترمز بی‌کیفیت موجود در بازار از تولیداتی هستند که برخی افراد به‌صورت زیرپله‌ای اقدام به تولید و عرضه آن کرده‌اند.

مواد اولیه لنت‌ترمز متشکل از 30 ماده است که هرکدام را می‌توان با ماده مشابه و ارزان درعین حال بی‌کیفیت جایگزین کرد. به گفته یکی از تولیدکنندگان متاسفانه برخی کارگاه‌های زیرپله‌ای از روزنامه باطله و خاک‌رس در تولید لنت استفاده می‌کنند. این عامل سبب کاهش کیفیت، عمرمفید و عملکرد لنت‌ترمز می‌‌شود.

 

منبع: اخبار خودرو

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. یک استارت می گوید

    خیلی عجیب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.