کرمان موتور

خودروسازان در تیرماه چه تعداد خودرو فروختند؟

کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور در تیرماه ۹۶ هزار و ۹۴۸ دستگاه بوده است این در حالی است که تولید خودروسازان در تیرماه ۸۴ هزار و ۹۹۳ دستگاه بوده که بیانگر پیشی گرفتن فروش از تولید است.

قطعه نیوز: بررسی آخرین آمار مربوط به تولید و فروش خودروسازان مربوط به تیر ماه امسال نشان می‌دهد که کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در این ماه ۹۶ هزار و ۹۴۸ دستگاه بوده، این در حالیست که تولید خودروسازان در تیر ماه ۸۴ هزار و ۹۹۳ دستگاه بوده که بیانگر پیشی گرفتن فروش از تولید است که می‌تواند یکی از نتایج تکمیل خودروهای ناقص و کاهش خودروهای دپویی باشد.

همچنین میزان فروشِ تیرماهِ خودروسازان در مقایسه با خرداد ماه که ۱۱۱ هزار و ۲۴۵ دستگاه فروخته شده بود، افت کرده است. البته تولید تیر ماه نیز نسبت به خرداد ماه که ۱۰۳ هزار و ۹۶۹ دستگاه بود، با کاهش مواجه شده است.

جزئیات فروش تیرماه خودرو

بررسی جزئیات فروش خودروسازان نیز نشان می دهد که ایران خودرو در تیرماه توانسته ۴۳ هزار و ۴۹۰ دستگاه خودرو بفروشد که اگر چه بیشترین فروش را در بین شرکت‌های تولیدکننده خودرو داشته اما نسبت به خردادماه افت ۱۵ هزار و ۱۳۴ دستگاهی داشته است.

این شرکت، همچنین در ماه نخست فصل تابستان ۴۶ هزار و ۸۲ دستگاه خودرو نیز تولید کرده که نسبت به خردادماه افت نزدیک به ۱۲ هزار دستگاهی داشته است.

ایران خودرو در این مدت، ۲۶ هزار و ۸۳۲ دستگاه در گروه پژو، ۴ هزار و ۱۹۰ دستگاه سمند، ۶ هزار و ۹۱۳ دستگاه دنا، ۲ هزار و ۷۱۶ دستگاه رانا، ۹۱۸ دستگاه هایما و یک هزار و ۹۱۰ دستگاه تارا فروخته است.

همچنین، سایپا در تیرماه ۲۷ هزار و ۴۷۴ تولید کرده که نسبت به خردادماه ۵ هزار و ۸۱۹ دستگاه کمتر است. این شرکت در تیرماه توانسته ۳۸ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودرو بفروشد.

فروش گروه X۲۰۰ سایپا شامل تیبا، کوئیک و ساینا ۳۲ هزار و ۹۰ دستگاه بوده است. همچنین این شرکت در تیر ماه ۲ هزار و ۴ دستگاه شاهین را به فروش رسانده است. ۴ هزار و ۶۰۴ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) نیز فروخته شده است.

پارس خودرو نیز در تیرماه ۱۱ هزار و ۴۳۷ دستگاه خودرو تولید کرده که یک هزار و ۱۹۸ دستگاه کمتر از خردادماه بوده است. این شرکت در این ماه ۱۴ هزار و ۷۶۰ دستگاه فروخته که یک هزار و ۱۸۶ دستگاه بیشتر از خردادماه بوده است.

گروه Q۲۰۰ پارس خودرو ۹ هزار و ۴۸۲ دستگاه فروش در تیرماه داشته است. همچنین ۴ هزار و ۹۳۴ دستگاه کوئیک معمولی دنده‌ای و ۲۴۶ دستگاه کوییک اتومات پلاس فروخته شده است.

همچنین، این شرکت ۹۸ دستگاه ساینا را نیز در تیرماه امسال به فروش رسانده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.