شرکت فورد در اروپا ۱۲هزار نیروی کار را اخراج می‌کند

قطعه نیوز: شرکت خودروسازی فورد آمریکا اعلام کرد قصد دارد برخی کارخانه‌های خود در اروپا را تعطیل کند و تا سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲هزار کارگر را اخراج کند.

فورد اعلام کرد 12 هزار شغل را در اروپا تا پایان سال آینده کاهش می‌دهد. این شرکت قصد دارد کسب‌وکارش را به سوددهی بازگرداند و این تعدیل نیرو بخشی از طرح کاهش هزینه‌ها در صنعت خودرو است که با رکود تقاضا و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای ساخت خودروهای پاک مواجه است.

چالش سرمایه‌گذاری در خودروهای الکتریکی، هیبریدی و خودران در حین بازبینی موتورهای احتراقی در جهت پیروی از قوانین جدید پاکیزگی هوا، خودروسازان اروپایی را مجبور کرده هزینه‌های خود را کاهش دهند.

شرکت فورد سال‌هاست پول از دست می‌دهد و برای بازسازی فعالیت‌های خود تحت فشار قرار دارد.

فورد اعلام کرد سه کارخانه را در روسیه و یکی را در فرانسه و ولز می‌بندد و فعالیت در کارخانه‌های والنسیای اسپانیا و سارلوییز آلمان را هم کاهش می‌دهد.

حدود 12 هزار شغل در تأسیسات متعلق به خود فورد در اروپا تا پایان 2020 تحت تأثیر قرار می‌گیرند که در ابتدا شامل برنامه‌های جداشدن اختیاری خواهند بود.

حدود دو هزار از این مشاغل موقعیت‌های دارای حقوق ثابت هستند و جزء 7 هزار شغلی قرار دارند که فورد در سراسر جهان کاهش می‌دهد. سایر مشاغل کارگرانی هستند که قراردادهای ساعتی دارند.

فورد 51 هزار کارمند در اروپا دارد. در ژانویه فورد اعلام کرد در حال بررسی کسب‌وکارش شامل بسته شدن کارخانه‌ها و توقف خط تولیدهایی است که ضرر می‌دهند.

فورد قصد دارد 6 درصد حاشیه سود خود را در اروپا افزایش دهد.

ولی طبق گفته مجمع تولیدکنندگان خودروی اروپا، تقاضای خودرو سقوط کرده است. این مجمع پیش‌بینی می‌کند ثبت سفارش خودرو یک درصد در 2019 کاهش یابد و به 15 میلیون خودرو برسد. پیش‌بینی قبلی آن رشد یک‌درصدی بوده است.

فورد اعلام کرد قصد دارد سوددهی تجارت خود را در اروپا طی 5 سال دو برابر کند. این هدف فورد با بازرسی قراردادهایش با روسیه و یک اتحاد استراتژیک با فولکس‌واگن ممکن می‌شود.

منبع: تسنیم به نقل از رویترز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.