افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر از امروز

قطعه نیوز: سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک از افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر خودرو‌های سواری خبر داد.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک   با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایرسواری، گفت: از امروز ۵۰ درصد به قیمت لاستیک اضافه خواهد شد چرا که مواد اولیه بسیار گران شده است. این افزایش در حالی که رخ داده که قیمت مواد اولیه از اول سال تاکنون ۱۰۰ درصد گران شده است. 

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک بیان کرد: نخ تایر از اول سال که ۱۲۰ هزار تومان بود به ۲۲۰ هزار تمان رسیده، کائوچو مصنوعی تولید پتروشیمی ۱۰ هزار تومان بوده که اکنون به ۴۰ هزار تومان رسیده است. روغن فرآیندی تایر تنها از شهریور تاکنون ۳۰ درصد افزایش یافته است. زمانی که مواد اولیه گران شود قطعات قیمت کالا نهایی باید گران شود.

تنها با بیان اینکه ارز تاثیرات مستقیمی بر نرخ کالا دارد، گفت: نه تنها قیمت مواد داخلی بلکه قیمت مواد خارجی هم گران شده چرا که ارز تاثیرات مستقیمی بر محصولات داخلی دارد. اکنون نرخ ارز ۲۷ هزار تومان است که اوایل سال حدود ۲۰ هزار تومان بود که همین امر تاثیر مستقیم دارد. 

نرخ ارز، فرمول اصلی محاسبه قیمت‌ها! / حباب قیمت خودرو‌های داخلی همچنان پابرجاست

او تشریح کرد: تولیدکننده موادی را که می‌آورد، با کمک نیرو‌های داخلی آن را تبدیل به کالا نهایی می‌کند و می‌فروشد. آمارها نشان می دهد که  تورم به میزان مشخصی افزایش یافته که همین میزان تورم بر قیمت تمام کالا‌ها تاثیر مستقیمی دارد، در حال حاضر قیمت بسیاری از کالا‌ها ۵۰ درصد گران شده است. 

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک با تاکید بر اینکه کمبودی در حوزه لاستیک وجود ندارد، بیان کرد: امسال ۳۰ درصد افزایش تولید لاستیک داشته ایم و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. این افزایش قیمت مربوط به تایر سواری است و سایر تایر‌ها افزایش قیمت نداشته است. 

به گفته تنها، افزایش ۵۰ درصدی تایر دولتی نسبت به قیمت تایر در بازار آزاد ناچیز است و قیمت آن‌ها در بازار افزایش بیشتری داشته است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.