چرخش لاستیک روی دور گرانی؛ بازار توان افزایش چندباره قیمت را ندارد

قطعه نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی چندباره قیمت تایر، می‌گوید افزایش بهای لاستیک، رشد قیمت روغن موتور و قطعات خودرو موجب بشتر شدن هزینه‌ی خانوار شده در حالیکه خودرو وسیله امرار و معاش بسیاری از خانواده‌ها است.

سیدجواد حسینی کیا در نطق میان دستور

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از آزادسازی قیمت‌گذاری تایر، گفت: افزایش بهای لاستیک در شرایط کنونی محلی از اعراب ندارد؛ چراکه در ماه‌های گذشته قیمت تایر در دو مرحله نخست ۲۰ درصد و در گام بعدی ۳۰ درصد گران شد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که در طول یک سال هزینه حمل و نقل و قطعات موردنیاز خودرو چند بار باید افزایش یابد؟ افزود: دولت نباید زیربار افزایش قیمت تایر رود چراکه با این امر نه تنها هزینه حمل و نقل افزایش می‌یابد بلکه مردم از تعویض لاستیک‌های فرسوده نیز سرباز می‌زنند و این موضوع موجب رشد تصادفات خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از عملکرد برخی نهادهای نظارتی، اضافه کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده و ستاد تنظیم بازار هر روز با افزایش قیمت یکی از کالاها موافقت می‌کند؛ هفته ی گذشته بود که سازمان حمایت با افزایش ۴۰ درصد قیمت روغن موتور موافقت کرد و حال با آزادسازی قیمت‌گذاری تایر به التهابات بازار دامن زده خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: افزایش بهای لاستیک، رشد بهای روغن موتور و قطعات خودرو موجب بشتر شدن هزینه ی خانوار شده در حالیکه خودرو وسیله امرار و معاش بسیاری از خانواده ها است.

منبع: خانه ملت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.