مدیرکل گمرک چابهار؛ واردکنندگان از ترخیص لوازم یدکی دپوشده می‌ترسند

قطعه‌ نیوز: مدیرکل گمرک چابهار با بیان اینکه سه هزار کانتینر لوازم یدکی در این منطقه مانده است، گفت: صاحبان کالا از ترخیص محموله‌های دپو شده در گمرکات واهمه دارند.
عزیزالله شمس در خصوص کانتینرهای حامل لوازم یدکی دپو شده در گمرکات کشور، اظهار کرد: از 10 هزار کانتینر لوازم یدکی مانده در گمرک، سه هزار کانتینر مربوط به منطقه چابهار (هم برای ایران خودرو و هم برای سایپا) است. البته ارزش ریالی و مبدا این محموله‌ها را نمی‌دانم چراکه هنوز به ما اظهار نشده است.
مدیرکل گمرک چابهار در رابطه با علت دپو شدن این محموله‌ها، افزود: گمرک تسهیلاتی برای واردکنندگانی که مشکل دارند در نظر گرفته است به این صورت که می‌توانند 70 تا 80 درصد کالا را ترخیص کنند و مابقی کالاها به عنوان وثیقه در گمرک بماند.
به گفته شمس، صاحبان کالا باید کد رهگیری بانک گرفته و ارز 4200 تومانی از بانک بگیرند اما مشکل‌شان با بانک است.
وی با بیان اینکه طبق شنیده‌ها، صاحبان کالا عنوان کرده‌اند که اطمینانی به اخذ ارز 4200 تومانی از بانک ندارند، تاکید کرد: همچنین از این مساله واهمه دارند که کالا را با ارز 4200 تومانی بفروشند و بعد، بانک اعلام کند که نمی‌تواند این ارز را در اختیارشان قرار دهد.
مدیرکل گمرک چابهار با اشاره به اینکه فقط لوازم یدکی نیست که به دلیل ترس صاحبان کالا در گمرک مانده است، افزود: بلکه مقدار کمی محموله برنج نیز به همین دلیل در گمرک مانده است.
به گفته شمس، در چنین شرایطی قرار داریم که محموله‌های لوازم یدکی در اسکله مانده است، من حتی فشار آوردم که اگر تا 20 روز دیگر این کالاها را نبرید اعلام متروکه می.کنیم. با این وجود اقدامی برای ترخیص انجام نشده است.

منبع: مهر

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.