تولید، صادرات و فروش خودرو کره جنوبی افزایش یافت

قطعه نیوز: گزارش روز دوشنبه دولت کره جنوبی حاکی از نشانه های رهایی از تبعات منفی شیوع کرونا در صنعت خودرو این کشور بود به طوری که تولید، صادرات و فروش محلی خودرو در ماه سپتامبر افزایش نشان داد.

گزارش روز دوشنبه دولت کره جنوبی حاکی از نشانه های رهایی از تبعات منفی شیوع کرونا در صنعت خودرو این کشور بود به طوری که تولید، صادرات و فروش محلی خودرو در ماه سپتامبر افزایش نشان داد.

به گفته وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره، تعداد خودروهای صادراتی در ماه سپتامبر در مقایسه با سال قبل ۱۴.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۹۳ هزار و ۸۱ دستگاه رسید.

این اولین بازگشت سطح فروش خودرو در کره جنوبی از زمان رکود اقتصاد جهانی با شیوع کرونا محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، صادرات خودرو به ترتیب در ماه آوریل ۴۴.۶ درصد، در ماه مه ۵۷.۵ درصد، در ماه ژوئن ۴۰.۱ درصد، در ماه ژوئیه ۹.۲ درصد و در ماه اوت ۱۹.۵ درصد کاهش یافته بود.

از نظر ارزش، صادرات خودروی این کشور در سپتامبر نیز ۲۳.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۳.۸ میلیارد دلار رسید.

تعداد خودروهای فروخته شده در بازار داخلی این کشور در ماه سپتامبر ۱۶۲ هزار و ۷۶ دستگاه بوده است که ۲۲.۲ درصد بیشتر از سال قبل است.

تولید خودروی کره جنوبی نیز در ماه سپتامبر به ۳۴۲ هزار و ۴۸۹ دستگاه رسید که ۲۳.۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. صادرات قطعات خودرو در ماه ذکر شده با ۹.۴ درصد افزایش به ۱.۹۶ میلیارد دلار رسید.

منبع: تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.