کرمان موتور

جاده مخصوص|قسمت هشتم|قطعه‌سازانی که قطعات وارداتی به خودروساز تحویل می‌دهند

قطعه نیوز: هشتمین قسمت از مجموعه گفت‌وگوهای تخصصی «جاده مخصوص» با محوریت گفت‌وگو با فعالان صنعت خودرو و قطعه‌سازان باسابقه این حوزه، منتشر شد.

به گزارش «قطعه نیوز» به نقل از روابط عمومی جاده مخصوص، حمید اسماعیلی به عنوان یکی از فعالان صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور مهمان این قسمت از برنامه «جاده مخصوص» است.

اسماعیلی در این برنامه با اشاره به قدیمی شدن ماشین‌آلات و تجهیزات تولید قطعه‌سازان، تاکید کرد که با پرداخت پول قطعه‌سازان، امکان ارتقای کیفیت قطعات فراهم خواهد شد.

وی به بحث واقعی‌سازی قیمت قرارداد قطعه‌سازان اشاره کرد و اظهار کرد: خودروسازان هیچ وقت قیمت واقعی ارز را نمی‌پذیرند. در حالی که تحریم‌ها باعث شده است هزینه تامین تا ۱۴درصد برای قطعه‌سازان افزایش یابد.

اسماعیلی با بیان اینکه همه شرکت‌های خارجی که به هر شکل با آمریکا در ارتباط هستند، حتی جواب ایمیل شرکت‌های داخلی را هم نمی‌دهند، افزود: در این شرایط خودروسازان به جای اینکه یار قطعه‌سازان باشند، بارِ آنها شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قطعات ایرانی قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را نیز دارند، گفت: این در حالی است که تعدادی از قطعه‌سازان بزرگ قطعات را از کشورهای دیگر و بیشتر چین وارد می‌کنند و با عوض کردن برچسب و بسته‌بندی جدید، به خودروساز تحویل می‌دهند.

حمید اسماعیلی با ارائه توضیح در مورد موضوع خصوصی‌سازی و چالش‌های مربوط به آن، افزود: با توجه به شرایط مالی قطعه‌سازان و وضعیت موجود، احتمال تحویل به موقع و سرموعد خودروهای پیش‌فروش شده بسیار کم است.

در ادامه شما را به دیدن این قسمت از برنامه «جاده مخصوص» و گفت‌وگو با سعید اسماعیلی، در دو نسخه کوتاه (حدود ۱۵ دقیقه) و نسخه کامل (کمتر از ۴۵ دقیقه) دعوت می‌کنیم:

جاده مخصوص|قسمت هشتم|نسخه کامل|گفت‌وگو با حمید اسماعیلی
جاده مخصوص|قسمت هشتم|نسخه کوتاه|گفت‌وگو با حمید اسماعیلی

با دنبال کردن حساب کاربری این برنامه در اینستاگرام، توییتر، آپارات، فیسبوک و یوتیوب با نام کاربری (Jaademakhsoos) کلیپ های بیشتر و عکس های این قسمت را از دست ندهید.

حق انتشار این برنامه متعلق به پایگاه خبری «قطعه نیوز» است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.