با ساخت داخل قطعات خودرو، صرفه جویی بیش از ۳۴۰ میلیون یورویی

قطعه نیوز: با برگزاری ۴ میز ساخت داخل در حوزه قطعه سازی خودرو، تاکنون ۳۴۳ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است.

مهدی مطلب زاده افزود: با شروع تحریم ها، در صنعت خودروسازی و قطعه سازی، نهضت ساخت داخل به کمک وزارت صمت و با همراهی قطعه سازان پا گرفت و تاکنون بیش از ۶۰ درصد از اهداف میز های ساخت داخل محقق شده است.

رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان این که میز پنجم ساخت داخل قطعه سازی خودرو در ماه جاری برگزار می شود، اضافه کرد: برای تحقق بیشتر اهداف داخلی سازی ۱۰ مشوق را پیشنهاد دادیم که شش مشوق در حوزه حاکمیت و دولت و چهار مشوق هم در حیطه خودروسازان است.

وی گفت: خودروسازان باید قرارداد ها را به شکل برد – برد تنظیم کنند و در مواردی برای کمک به سرمایه گذاری، پیش پرداخت بدهند ضمن این که باید به گونه ای عمل کنند که ساخت داخل قطعه صرفه اقتصادی داشته باشد همچنین دولت باید پول ارزان در اختیار قطعه سازان قرار دهد تا به مصرف سرمایه گذاری در این حوزه برسد وگرنه با بهره های ۲۴ تا ۳۰ درصدی، سرمایه گذاری امکان پذیر نیست.

مطلب زاده افزود: با نرخ کنونی ارز، تولید داخل با صرفه جویی ۳۴۳ میلیون یورویی بسیار با صرفه شده است بنابراین باید کمک کرد تا روند داخلی سازی ادامه دار باشد، البته در برخی قطعات حساس به علت نبود فناوری و یا فلزات خاص، مجبور به واردات هستیم که البته می توانیم با دورزدن تحریم ها این قطعات را نیز تهیه کنیم به شرطی که تحریم داخلی نداشته باشیم.

منبع: واحد مرکزی خبر

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.