کرمان موتور

جاده مخصوص|قسمت چهارم|زیان‌دهی سایت‌های خودروسازی ایرانی در کشورهای دیگر

قطعه نیوز: چهارمین قسمت از مجموعه برنامه‌های تخصصی «جاده مخصوص» با محوریت گفت‌وگو با فعالان صنعت خودرو و قطعه‌سازان باسابقه این حوزه، منتشر شد.

به گزارش «قطعه نیوز» به نقل از روابط عمومی جاده مخصوص، محمود عبدالخالقی مهمان این قسمت از برنامه، فعالیت خود را از سال ۱۳۶۳ در زمینه تولید و تامین کنسول، سقف و داشبورد پیکان آغاز کرده است.

عبدالخالقی در این قسمت از برنامه با انتقاد از ایجاد دستوری سایت‌های خودروسازی زیان‌ده در کشورهای دیگر، دستور تاسیس این واحدها را کارشناسی نشده و بدون مطالعه دانست.

به گفته وی، اگر خودروسازان بزرگ کشور متعلق به بخش خصوصی بود، هیچگاه چنین تصمیماتی اتخاذ نمی‌شد.

محمود عبدالخالقی با اشاره به فشارها و سنگ‌هایی که دولت در مسیر فعالیت قطعه‌سازان و بخش خصوص می‌اندازد، گفت: کارآفرین باید توان و قدرت مدیریت داشته باشد و هیچگونه وابستگی به دولت نباشد.

چالش‌های تامین مواد اولیه و راهکار مناسب برای حل این مشکل، بحث منابع تامین موازی و نگاهی به ضرورت وجود نظارات در بازار از جمله موارد دیگری است که عبدالخالقی درباره آن توضیح داد.

وی همچنین با انتقاد از دخالت خودروسازان در عملکرد انجمن‌های قطعه‌سازی، بر لزوم حضور افراد آکادمیک در هیات مدیره این انجمن‌ها تاکید کرد.

لازم به توضیح است برنامک «دسترسی محلی» که چند قسمت است به برنامه «جاده مخصوص» اضافه شده است، به ارائه توضیحات تکمیلی و تخصصی مرتبط با موضوع برنامه اختصاص دارد.

در ادامه شما را به دیدن این قسمت از برنامه «جاده مخصوص» و گفت‌وگو با محمود عبدالخالقی، در دو نسخه کوتاه (حدود از ۱۵ دقیقه) و نسخه کامل (حدود ۴۰ دقیقه) دعوت می‌کنیم:

جاده مخصوص|قسمت چهارم|نسخه کامل|گفت‌وگو با محمود عبدالخالقی
جاده مخصوص|قسمت چهارم|نسخه کوتاه|گفت‌وگو با محمود عبدالخالقی

برنامه «جاده مخصوص» یک هفته در میان، در روزهای دوشنبه منتشر می‌شود.

با دنبال کردن حساب کاربری این برنامه در اینستاگرام، توییتر، آپارات، فیسبوک و یوتیوب با نام کاربری (Jaademakhsoos) کلیپ های بیشتر و عکس های این قسمت را از دست ندهید.

حق انتشار این برنامه متعلق به پایگاه خبری «قطعه نیوز» است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.