واردات خودروهای برقی و هیبریدی اتحادیه اروپا افزایش یافت

قطعه نیوز: واردات خودروهای برقی و هیبریدی به اتحادیه اروپا از ۱.۶ میلیارد یورو در سه ماه ابتدایی ۲۰۱۹ به ۳.۱ میلیارد یورو در سه ماه اول ۲۰۲۰ رسید و بیش از سه برابر شد.

ارقام منتشر شده توسط یورو استات، اداره آمار اتحادیه اروپا، نشان می‌دهد واردات خودروهای برقی و هیبریدی به اتحادیه اروپا بین سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بیش از ۳ برابر شده است.

واردات این خودروها به اتحادیه اروپا بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دو برابر شده بود (۱۰۴ درصد افزایش).

واردات از ۱.۶ میلیارد یورو در سه ماه ابتدایی ۲۰۱۹ به ۳.۱ میلیارد یورو در سه ماه اول ۲۰۲۰ رسید. پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا در اروپا، واردات این خودروها در ماه آوریل ۲۰۲۰ افزایش کمی نسبت به همین ماه در سال گذشته میلادی داشت.

اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد این بلوک ۸.۲ میلیارد یورو خودروهای برقی و هیبریدی در ۲۰۱۹ صادر کرده و ۷.۱ میلیارد یورو از این خودروها را وارد کرده است. به این ترتیب مازاد تجاری اتحادیه اروپا در مورد این خودروها به ۱.۱ میلیارد یورو می رسد.

صادرات خودروهای برقی و هیبریدی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ تا ۲.۹ میلیارد یورو افزایش یافت. این رقم در همین دوره در سال گذشته میلادی برابر با ۲.۵ میلیارد یورو بود.

آوریل ۲۰۲۰ یک استثنا بود چون صادرات این خودروها کاهش شدیدی یافت و به تنها ۰.۳ میلیارد یورو رسید که احتمالاً به خاطر تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بوده است.

منبع: تسنیم

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.