اصالت قطعات یدکی را در سامانه «اصل بخرید» تشخیص دهید

لوازم یدکی اصل با برچسب اطمینان

قطعه نیوز: شركت ایساكو به منظور تامین امنیت و تشخیص اصالت قطعات یدكی مدتی است اقدام به تدوین طرح «ظرفیت نظارتی مصرف كننده» کرده است كه در این طرح كدهای تصادفی به همراه باركد مخفی QR (Quick Response Code) یا كد پاسخ سریع، بر روی برچسب مشخصات قطعات به منظور شناسایی و پیشگیری از هر گونه جعل و تقلب تعبیه شده است. این سامانه از روش دریافت و پایش اطلاعات و درهم سازی داده‌ها با به‌كارگیری از توابع مخصوص و غیرقابل دسترس استفاده می‌کند.

نحوه استفاده از سامانه پیامكی اصل بخرید

برای استفاده از این سامانه باید ابتدا نرم افزار باركد خوان را متناسب با سیستم عامل تلفن همراه خود بارگذاری و نصب کنید. بعد از آن، پس از هربار خرید محصولات ایساکو، باركد مخفی لیبل قطعه خریداری شده را بتراشید. سپس ابتدا كد مربوطه را با نرم افزار باركد خوان اسكن کنید. درصورت نبود دوربین در تلفن همراه و یا عدم عملكرد نرم افزار باركد خوان، كد ۱۶ رقمی باركد را به صورت دستی وارد کنید و این كد را به شماره ۳۰۰۰۳۱ پیامك کنید. پس از لحظاتی اطلاعات قطعه استعلام شده برای شما ارسال می‌شود.

مزایای سامانه «اصل بخرید»

ایجاد بستر سیستماتیك امن جهت برقراری ارتباط دوسویه مصرف‌كننده نهایی و شركت ایساكو مهمترین مزیت این سامانه به شمار می‌رود. راه‌اندازی سیستم مناسب جهت امكان برقراری ارتباط مشتری با شركت ایساكو در راستای ایجاد اطمینان در مصرف قطعات اصلی، ایجاد سامانه دریافت، بررسی، كنترل و تحلیل داده‌ها به منظور به‌كارگیری در مواردی مختلف همچون بررسی بازار، تشخیص تقلب، پیگیری موارد جعل و…، تخصیص شماره پیامك ویژه جهت استعلام اصل بودن قطعات نیز از جمله مزایای این سامانه هستند. همچنین ایجاد سیستم پشتیبانی مكانیزه و فن‌آوریهای نوین سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به منظورجلوگیری از دسترسی افراد به اطلاعات كدها، پیش‌بینی و افزایش ضریب امنیتی جهت مبارزه با موارد جعل و تقلب، استفاده از كدهای مخفی غیر تكراری، عدم قابلیت پیش‌بینی و عدم امكان كپی‌برداری را نیز می‌توان از مزایای این سامانه دانست. در عین حال استفاده از كدهای رهگیری و بازرسی، به‌كارگیری سیستم‌های رمزنگاری و درهم‌سازی داده‌ها، بهره برداری از ویژگیهای خاص برچسب و هولوگرام ایساكو و شناسنامه دار بودن هر قطعه به منظور امكان ردیابی از دیگر مزایای این سامانه برشمرده می شود.

باید توجه داشت كاربری آسان و پویا با استفاده از سیستم‌های نوین فن‌آوری اطلاعات، سهولت استفاده از سیستم، از طریق خواندن باركدهای QR هم ‌زمان با امكان ثبت دستی كد مخفی، امكان ارایه اطلاعات مختلف مورد نیاز مشتریان و تكریم مشتری از طریق ایجاد كانال‌های ارتباطی دوسویه مناسب، سریع و كم‌هزینه نیز از جمله فواید استفاده از این سامانه است.

QR CODE یا کد پاسخ سریع

كد پاسخ سریع چیست؟

یك باركد دوبعدی است كه ظرفیت بالای رمزدار كردن اطلاعات و یا داده‌ها را داشته و با استفاده از ساختار ماتریسی (‌صفر و یك‌) به منظور رمزگشایی آسان محتویات با سرعت بالا طراحی شده است. اطلاعات درQR به صورت نقطه‌های مربع كوچك مشكی براساس یك الگوی استاندارد ایجاد شده، كه میتواند شامل هر نوشته، عدد، نشانی وب، اطلاعات تماس و پیامك با فرمت کارت ویزیت، شماره تلفن، قیمت و مشخصات یک کالا به صورت هم‌زمان، یا هر نوع داده‌ دیگری باشد.

این باركد به همراه شماره ۱۶ رقمی رمزنگاری شده مندرج بر روی برچسب، توسط پوششی خاص مخفی و به راحتی قابل كپی‌برداری نبوده و دارای الگوریتم و رمزنگاری است. به همین جهت با مخفی بودن كد مذكور و وجود درهم‌سازی داده‌ای، جمع‌آوری اطلاعات روی برچسب‌ها و یا الصاق بر روی اقلام تقلبی و سواستفاده و جعل آن توسط افراد سود‌جو وجود ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.