۲۰درصد لوازم یدکی موجود در بازار بی‌کیفیت هستند

قطعه نیوز: سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی با بیان اینکه حجم قطعه قاچاق در بازار بسیار اندک است گفت: ۲۰ درصد لوازم یدکی موجود در بازار بی کیفیت هستند.

مهدی کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر تامین قطعه نداریم، اظهار کرد: در حال حاضر نسبت به آرامی به سمتی حرکت می‌کنیم که در آینده با کمبود قطعات مواجه خواهیم شد.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی افزود: از دولت درخواست کردیم تمهیداتی بیاندیشد تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشویم.

وی گفت: با شیوع کرونا، واردات متوقف شد و قطعاتی که سفارش شده بود وارد نشد، از طرفی مواد اولیه واحدهای تولید داخل نیز وارد نشد و این عوامل موجب شد تا تولید داخل نیز با کاهش مواجه شود و روی قطعه تاثیر گذاشت.

کاظمی بیان کرد: به جز دو تا سه مرحله که برای برخی از قطعات مانند لنت ترمز ارز اختصاص داده شد در سایر موارد ارزی به این یخش اختصاص نیافت.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی درباره قیمت تصریح کرد: با ثابت بودن نرخ ارز قیمت‌ها در صنف به ثبات رسید، اما با افزایش نرخ ارز یک بلاتکلیفی به وجود آمد و روی قیمت اثرگذار است.

وی درباره وجود قطعات قاچاق بیان کرد: حجم قطعه قاچاق در بازار بسیار اندک است، اما حجم قطعه تقلبی در بازار حدود ۵ درصد است.

کاظمی درباره قطعات بی کیفیت نیز گفت: به دلیل گسترده بودن صنف که ۱۲۰ هزار واحد صنفی را شامل می شود، کنترل بسیار سخت است و فقط با همکاری ارگان‌های رسمی از جمله استاندارد می‌توان آن‌ها را کنترل کرد.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی تاکید کرد: ۲۰ درصد از قطعات موجود در بازار بی کیفیت است و در صورت اعتراض  خریداران و اثبات بی کیفیت بودن قطعه، واحد صنفی موظف به پرداخت خسارت است.

منبع: میزان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.