معرفی دوکاتی سوپرلجرا V4 با قیمت ۱۰۰ هزار دلار

قطعه نیوز: دوکاتی سوپرلجرا V4 معرفی شد، این موتور سیکلت با قدرت ۲۳۴ اسب‌بخار و گشتاور ۴۵۶ نیوتن‌متر، رکورددار بهترین نسبت قدرت به وزن در تاریخ موتورسیکلت‌های استاندارد دنیا است.

دوکاتی، یک شرکت اصیل سازنده موتورسیکلت در ایتالیا است که ۹۴ سال پیش بنیان نهاده شد، اما از سال ۲۰۱۲ تحت مالکیت فولکس‌واگن آلمان و زیرمجموعه لامبورگینی فعالیت می‌کند. جایگاه دوکاتی در دنیای موتورسیکلت‌ها، مشابه فراری در صنعت خودروسازی است. امروزه محصولات متنوع دوکاتی در کلاس‌های مختلف عرضه می‌شوند؛ اما سوپربایک‌ها و مدل‌های اسپرت مناسب پیست‌های سرعت، مهم‌ترین تولیدات این برند ایتالیایی هستند.

از سال ۲۰۱۵، محصول جدیدی با نام پانیگاله به سبد دوکاتی اضافه شد تا نسخه‌ای ویژه از محصول پرچم‌دار شرکت سازنده باشد. این محصول با قدرت ۲۰۵ اسب‌بخار و حجم موتور ۱۲۸۵ سی‌سی در سال ۲۰۱۸ با پانیگاله V4 جایگزین شد که پیشرانه ۱۱۰۰ سی‌سی و قدرت ۲۱۱ اسب‌بخار داشت. کد V4 برای دوکاتی به پیشرانه‌های ۴ سیلندر با آرایش V و زاویه ۹۰ درجه بین آن‌ها اشاره دارد. دوکاتی از همان زمان، به تولید نسخه‌های ویژه و تولید محدود از پانیگاله V4 پرداخت که وزن کم‌تر و قدرت بالاتر تا ۲۳۴ اسب‌بخار داشتند.

برای سال ۲۰۲۰، نمونه‌ای تقویت‌شده و مدرن از پانیگاله V4 با نام سوپرلجرا تولید خواهد شد. وزن خالص این محصول، ۱۵۹ کیلوگرم است؛ اما با سفارش اگزوزهای آکراپوویچ به ۱۵۲ کیلوگرم می‌رسد. سوپرلجرا V4 با قدرت ۲۳۴ اسب‌بخار و گشتاور ۴۵۶ نیوتن‌متر، رکورددار بهترین نسبت قدرت به وزن در تاریخ موتورسیکلت‌های استاندارد دنیا است.

استفاده از شاسی تمام فیبرکربن، دیگر نکته‌ی مهم در جدیدترین سوپربایک دوکاتی محسوب می‌شود تا از این نظر هم، یکتا باشد. چرخ‌ها و بخش اصلی بدنه هم، ساخته شده از فیبرکربن خواهد بود. دیگر اجزای سوپرلجرا V4 هم از آلومینیوم و تیتانیوم ساخته شده‌اند. سیستم تعلیق و فنربندی تیانیوم برای این موتورسیکلت، توسط شرکت سوئدی اوهلینز (Öhlins) طراحی و عرضه می‌شود. نسل جدید ترمزهای برمبو با نام استایلما نیز در سوپرلجرا V4 وجود دارد.

تولید موتورسیکلت سوپراسپرت دوکاتی سوپرلجرا با آستانه قیمت ۱۰۰ هزار دلار، محدود به ۵۰۰ دستگاه خواهد بود. مونتاژ این محصول توسط پرسنل برگزیده‌ی دوکاتی با دقت بسیار بالا به تعداد ۵ عدد در روز انجام خواهد شد. موتوسواری با نسخه‌ی مخصوص مسابقه پانیگاله V4R نیز به خریداران سوپرلجرا هدیه داده می‌شود تا مانور در پیست دوکاتی با یک موتورسیکلت حرفه‌ای مخصوص رقابت‌های موتو GP را تجربه کنند.

منبع: زومیت

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.