احتمال همکاری خودرویی با شرکای تجاری ایران

قطعه نیوز: رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به گام برداشتن به سمت افزایش توانمندی خودروسازان باید سعی کنیم در زمینه ساخت خودرو و قطعات با شرکای تجاری خود همکاری داشته باشیم.

طی ماه‌های گذشته زمزمه‌هایی درباره همکاری خودرویی با کشورهایی نظیر روسیه و ترکیه شنیده شد. با توجه به توافق‌نامه تجارت ایران با اوراسیا و این که کشور روسیه نیز در این اتحادیه قرار دارد احتمال می‌رود که همکاری‌هایی در زمینه ساخت خودرو نیز در دستور کار قرار گیرد. برای بررسی احتمال این همکاری حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت اطلاعاتی را ارائه کرد که در ادامه گزارش می‌خوانید.

زادبوم درباره همکاری خودرویی با اتحادیه اوراسیا گفت: همکاری خودرویی به این معنا نیست که واردات خودرو از سایر کشورها داشته باشیم. بلکه اگر بتوانیم باید در زمینه قطعه‌سازی و تبادل فناوری با کشورهای اتحادیه همکاری داشته باشیم.

وی ادامه داد: این نکته را نیز باید گفت که فعلا نیز واردات خودرو ممنوع است. با توجه به این که ما در حال گام برداشتن به سمت افزایش توانمندی خودروسازان هستیم باید سعی کنیم همکاری‌های ساخت خودرو و قطعات با شرکای تجاری خود داشته باشم. احتمال انجام چنین کاری نیز قطعا وجود دارد. احتمال همکاری خودرویی با شرکای تجاری ایران قطعا وجود دارد.

منبع: گسترش نیوز

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.