معرفی سیستم شارژر خانگی توسط شرکت الکتریفای

شارژ خودروهای برقی یکی از مسائلی است که ممکن است ذهن افراد را درگیر خود کند. این خودروها برای شارژ شدن به چند ساعت زمان نیاز دارند و باید آن را به جایگاه شارژ وصل کرد. اما امروزه بسیاری از خودروها با شارژرهای خانگی شارژ می‌شوند و در این راستا شرکت الکتریفای امریکا قصد دارد شارژرهای خانگی ارزان‌قیمت برای خودروهای برقی در این کشور تولید کند.

شرکت الکتریفای امریکا (Electrify America) که در حوزه‌ی تولید شبکه‌های شارژ خودروهای الکتریکی در ایالات متحده‌ی آمریکا فعالیت می‌کند، تاکنون توانسته ۳۰۰ ایستگاه شارژ برای این نوع خودروها طراحی کند. حالا این شرکت تصمیم گرفته است اولین سیستم شارژ خانگی را برای خودروهای برقی نیز به بازار معرفی کند. این سیستم شارژر ۴۹۹ دلار قیمت دارد و می‌توان آن را به‌راحتی از وب‌سایت‌های آمازون یا خود سازنده خرید. این شارژر سطح ۲ با تمامی خودروهای الکتریکی موجود در بازار آمریکای‌شمالی سازگار است و قدرت شارژ ۷.۶ کیلوواتی دارد که تقریبا ۶ برابر بیشتر از شارژرهای سطح ۱ است. چنین ظرفیت شارژی یعنی به‌طور متوسط با هر ساعت شارژکردن خودرو، شعاع حرکتی ۴۰.۲ کیلومتر فراهم می‌شود.

گرچه این شارژر به‌اندازه‌ی شارژرهای عمومی قدرت ندارد، آمارها نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد مالکان خودروهای الکتریکی خودرو خود را در خانه شارژ می‌کنند. همین مسئله سبب شده است این شرکت به‌سمت تولید شارژر خانگی برود.

این شارژر جدید یکی از ارزان‌ترین شارژرهای سطح ۲ موجود در بازار است که با کابل ۷.۳ متری عرضه می‌شود و با توجه به برخورداری از استاندارد NEMA 3R، قابلیت نصب در بیرون از خانه و در فضای باز را هم دارد. این سیستم جدید بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌‌توان آن را به خروجی ۲۴۰ ولت نیز متصل کرد. سایر مشخصات این شارژر جدید شامل نشانگرهای LED و قابلیت اتصال وای‌فای هستند. توانایی اتصال وای‌فای این امکان را به کاربر می‌دهد تا جزئیات مربوط به شارژ را مشاهده کند.

جالب است که بزرگ‌ترین شریک الکتریفای امریکا، یعنی فولکس‌واگن، خود شارژرهای متعددی برای خودروهای الکتریکی به بازار عرضه می‌کند. شارژرهای خانگی فولکس‌واگن از نوامبر وارد بازار اروپا خواهند شد که هم طراحی زیبایی دارند و هم ظرفیت شارژ آن‌ها به ۱۱ کیلووات می‌رسد.

منبع: زومیت

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.