هزینه تولید ری‌را ۴ همت ناقابل!

تست تصادف ری‌را با سوالات عجیبی همراه شد

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو می گوید: تا کنون ۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه پروژه K125 صورت گرفته است که ۱.۵ هزار میلیارد تومان و ۴۶.۵ میلیون دلار از آن برای روند صنعتی سازی خودروی ری را سرمایه گذاری شده است.

قطعه نیوز: امروز صبح طی یک نشست خبری، مسئولان ایران‌خودرو اطلاعاتی درباره ری‌را اولین کراس اوور ملی را در اختیار رسانه‌ها قرار دادند. از هزینه‌ای که برای تولید این خودرو شده تا میزان داخلی‌سازی قطعاتش. همچنین ویدئویی در این نشست نشان داده شد که به عنوان تست تصادف ری‌را بود. طبق گفته مهدی رادمنش، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو و طی اسلایدهایی که در تصاویر نشان داده شد هزینه تولید ری‌را ۴ هزار میلیارد تومان (۴ همت) است.

*شبهات تست تصادف ری‌را

اما در این برنامه ویدئویی به عنوان تست تصادف ری‌را نشان داده شد که برخی شبهات داشت. یکی از خبرنگاران درباره سرعت انجام تست پرسید که از سوی ایران خودرو پاسخ داده شد سرعت تست ۴۸ کیلومتر بر ساعت بوده است و نکته عجیب این بود که از انجام تست یورو انکپ (Euro NCAP) برای ری‌را نام برده شد. از کلمه تست اروپایی در این نشست استفاده شد که کابین خودرو طبق این تست نباید تغییر بکند.

در همین نشست براساس توضیحات بر روی فیلم در حال پخش عنوان شد کابین خودرو تغییر نکرد و ستون خودرو تکان نخورد و شیشه جلو هم نشکست. از نمای روبرو ستون‌ها سالم بود و ایربگ هم باز شد. حالا این سوال به وجود می‌آید که سال گذشته ری‌را برای انجام تست به اسپانیا رفت و آنجا اعلام شد سرعت تست ۵۶ کیلومتر بر ساعت بوده است. قاعدتا اگر سرعت تست یورو انکپ(تست اروپایی) که در اسپانیا انجام شده ۵۶ کیلومتر بر ساعت باشد پس چرا در این نشست خبری از سرعت تست ۴۸ کیلومتر بر ساعت گفته شد!همچنین باید تاکید کرد تست اروپایی، شاخص ۶۴ کیلومتر بر ساعت را دارد نه حتی ۵۶!

اما اگر قرار بر نشست خبری و اعلام جزئیات درست است پس این تناقض‌ها چه معنی می‌دهد که قرار است به طور مستقیم با سلامت جان سرنشین طرف باشد. از سوی دیگر در این نشست اعلام شد تست طبق آخرین ورژن استاندارد جهانی انجام شده است. خب آخرین تست استاندارد کجا دقیقا؟ آخرین تست استاندارد جهانی طبق موسسه ایمنی انکپ است که همان ۶۴ کیلومتر بر ساعت است. اگر هم بگوییم طبق استانداردهای تست چین این خودرو مورد آزمایش قرار گرفته که ۵۶ کیلومتر بر ساعت است.

*ری‌را پاییز می‌آید

به هرحال حتما باید منتظر تست‌های دقیق‌تر این خودرو در تصادفات برای ایمنی جان سرنشینان باشیم. خودرویی که اعلام شد تست‌های نهایی‌اش انجام شده و در نیمه دوم سال باید منتظر ورودش به بازار باشیم. طبق گفته، رادمنش به عنوان معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران‌خودرو برای تولید ری‌را، هزینه گزافی شده است.

او می‌گوید:« تا کنون ۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه پروژه K125 صورت گرفته است که ۱.۵ هزار میلیارد تومان و ۴۶.۵ میلیون دلار از آن برای روند صنعتی سازی خودروی ری را سرمایه گذاری شده است و اکنون با توجه به سرمایه گذاری و فعالیت های انجام شده در حال حاضر ایران خودرو توانایی تولید ۲۰ دستگاه در ساعت و ۱۰ هزار دستگاه در سال را دارد. در خودرو ری را نزدیک به ۱۱۳۰ قطعه به کار رفته است که ۱۱۰۰ قطعه آن در داخل کشور تولید شده و ۳۰ قطعه آن از خارج از کشور تامین می شود.»

*ری‌را برقی یا هیبرید

در این نشست از تولید ری‌را برقی نیز گفته شد. طبق گفته مدیر توسعه ری‌را، از تابستان باید منتظر استارت پروژه ری‌را برقی و هیبریدی باشیم. (ری‌را ۴۲۰ کیلومتر مسافت را از طریق برق طی خواهد کرد.) قطعه‌نیوز، طی یک سوال اختصاصی درباره مشکلات تولید خودروی برقی پرسید که با صرف هزینه‌های گزاف واقعا تولیدش منافعی خواهد داشت؟ و مهدی رادمنش، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران‌خودرو پاسخ داد:« ما هم از کمبودها و سختی‌های جایگاه شارژ خودروهای برقی اطلاع داریم. اما به نفع محیط زیست استفاده از تکنولوژی روز است. این خودروها حتی قابلیت شارژ ساختمانی نیز دارند اما ترجیح بر شروع تولید با خودروی هیبریدی است.»

*مشخصات ری‌را

برای ری‌را پیشرانه ۱.۷ لیتری EF7 توربوشارژر در نظر گرفته شده که ایران‌خودرو آن را EF7P TC نامیده است. حداکثر راندمان این پیشرانه ۱۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن‌متر گشتاور است. امکانات رفاهی این خودرو هم شامل این موارد است: دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور نقاط کور، سنسور پارک جلو و عقب، ترمز پارک برقی، ترمز اتوماتیک، سیستم کمکی حرکت در سربالایی، سیستم کنترل سرعت در سراشیبی، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، ترمز کمکی و کنترل کشش، دوربین پارک عقب همراه چهار کیسه هوا، تجهیزات ایمنی ایکو ری‌را را تشکیل می‌دهند.

*رقبای چینی ری‌را در بازار

باید دید ری‌را چه قیمتی خواهد داشت که گفته شده در هفته آینده از قیمت آن باخبر می‌شویم. ری‌را رقبای جدی چینی در بازار خودرو دارد مانند MVM X55 Pro، تیگارد X35 و KMC X5. شاید برگ برنده این خودرو در بازار داخلی، خدمات پس از فروش مناسب، قراردادن شرایط خوب فروش مانند طرح‌ها ویژه و اقساطی باشد که در برابر قدمت‌ سایر رقبایش بتواند بازار به نفع خودش پیش ببرد.

 

 

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.