چرا واشر سر سیلندر می سوزد؟

قطعه نیوز: شاید برایتان پیش آمده که در هنگام رانندگی در داخل شهر یا جاده متوجه شدید که خودروتان دچار مشکلی شده و حرکت نمی کند. خروج بخار از داخل کاپوت و بد کار کردن موتور از اولین نشانه های این است که ماشین شما سر سیلندر سوزانده است.

حالا شاید این سوال برایتان پیس بیاید که علت این اتفاق چیست، نخست اینکه اگر آب رادیاتور کم باشد به موتور و واتر پمپ خودرو فشار وارد می‌شود و گاهی اوقات باعث سوختن واشر سر سیلندر خواهد شد که تعمیر آن هزینه سنگینی خواهد داشت.

گرمای بیش از حد موتور، زدن جوش کاذب در رادیاتور، وجود آب در سرپیستون‌ها، مخلوط شدن آب و روغن، دیر روشن شدن موتور، بد کار کردن موتور، خروج بخار آب از اگزوز و رنگ روغن موتور تقریباً به صورت شیری رنگ خواهد بود و همچنین كم شدن قدرت و كشش موتور از دیگر اعلام سوختن واشر سرسیلندر هستند.

همچنین خوب است بدانید که مسدود شدن مجراهای عبور آب در موتور،. خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه، نقص فنی در ترموستات، نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور، پیچ خوردگی شلنگ‌های ورودی و خروجی رادیاتور و رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما از دیگر دلایل سوختن واشر سر سیلندر است.

نکته مهمتر اینکه  سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه اتفاق نمی‌افتد بلکه اول آب رادیاتور داغ می‌شود و حرارت افزایش پیدا می‌کند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز تازه صدمه دیدن واشر شروع می‌شود.

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.