حاشیه های سیاسی آقای شهردار در مراسم تحویل تاکسی‌های برقی

شرکت در آیین تحویل تاکسی‌های برقی با حضور شهردار تهران آن هم درست یک روز بعد از اعلام اسامی افرادی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری صلاحیت دارند، حاشیه های زیادی را به دنبال داشته است.

قطعه نیوز: ماجرا از یک نوشته در فضای مجازی آغاز شد که خبر می‌داد، شب گذشته شهرداری برای رسانه‌های پیامکی ارسال کرده مبنی بر شرکت در آیین تحویل تاکسی‌های برقی با حضور شهردار تهران آن هم درست یک روز بعد از اعلام اسامی افرادی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کاندید شده بودند و خبر تائید صلاحیت‌شان منتشر شد. نام علیرضا زاکانی، شهردار وقت تهران نیز در لیست تائید صلاحیت شدگان به چشم میخورد و حضور او در آیین تحویل تاکسی‌های برقی کرمان‌موتور به رانندگان، این شبهه را به وجود آورد که زاکانی برای مانور تبلیغی انتخابات در این مراسم حضور دارد و نباید در این بحبوحه در این مراسم شرکت می‌کرد.

اگرچه که زاکانی در حاشیه همین مراسم در مورد اخذ مرخصی گرفتن از شهرداری تهران برای فعالیت‌های انتخاباتی خود و تیم همراهش به ایسنا گفت: از فردا صبح مرخصی می گیرم.

 

او در مورد فعالیت برخی معاونان شهرداری در ستاد انتخاباتیاش هم گفت: «هر فردی که بخواهد کار کند، باید از فردا صبح مرخصی بگیرد و تشریف بیاورد البته هنوز هیچ اقدامی نکرده‌ایم.»

در این مراسم شهردار از اعداد و ارقام مختلفی که برای ورود تاکسی برقی به ناوگان حمل و نقل اختصاص داده شده سخن گفت. به هر حال طوری ماجرای شهردار و حضورش در این مراسم پیش رفت که شائبه مانور تبلیغاتی او بیشتر دیده شد و انگار تلاشی برای کمرنگ کردن زحمات خودروساز خصوصی بود که برای اولین بار تاکسی‌های برقی را به رانندگان تحویل داد.

کدبرداری از گفته‌های شهردار و وعده‌ها و وعیدها در این تفکر که مانور تبلیغاتی قبل از مرخصی در کار بود را پُررنگ‌تر هم می‌کند. حالا با حواشی‌ای که راجع به این مانور تبلیغاتی در فضای مجازی به راه افتاده این موضوع مهم‌تر هم شده است. حاشیه‌های سیاسی شهردار بر یک مراسم سایه افکنده!

*وعده ۲۷ هزار تاکسی برقی

«مسیر کار ۲۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی در شهر تهران ایجاد و محقق شود.» البته که در حد شعار و وعده خوب است اما در حاشیه مراسم اضافه شد فقط ۳۵۰۰ جایگاه شارژ با این تعداد تاکسی برقی وعده داده شده وجود دارد. شهردار تهران که از فردا قرار است مرخصی برود آیا به این موضوع فکر کرده که با عوض شدن کابینه و آمدن احتمالا وزیر جدید بر سرکار، اگر ذائقه وزیر به ماشین برقی گرایش نداشت تکلیف این وعده‌ها چه خواهد شد؟

*تاکسی برقی خوب است

ورود تکنولوژی به کشور خوب است، کسی هم با ماشن برقی پدرکشتگی ندارد. اما در نقشه باید دید واقعا جایگاه‌های شارژ ما کافی است؟ یا قرار است هربار خودروسازان بخشهای مختلف را مجبور به هزینه‌های کلان کنیم تا در هر صورتی تکنولوژی داشته باشیم؟

*تسهیلات مناسب برای تغییر تاکسی‌های فرسوده

در این میان، کرمان‌موتور برای بروزرسانی ناوگان حمل و نقل شهری سنگ تمام گذاشت. سعی کرد قصه تاکسی‌های فرسوده را با تسهیلات مناسب، تبدیل به یک داستان با پایان مناسب بکند. کرمان موتور جز شرکت‌هایی به شمار می‌آید که می‌توان آن را جزء پیشگامان تولید خودر‌ برقی به شمار آورد.این شرکت از سال ۱۴۰۰ در مشارکت با مپنا اولین پروژه برقی سازی را با جک جی ۴ آغاز کرد.

با این حال با توجه به تاکید ویژه وزیر صمت، سرعت پیگری و توسعه این نوع محصولات بیشتر شد. به نحوی که کرمان موتور در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های تولید، واردات خودروهای برقی را در دستور کار قرار داد.به همین جهت این شرکت در نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیزپیشگام شد و پس از معرفی محصول، امروز، دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ با تحویل  ۲۰۰ دستگاه خودروی برقی به تاکسیرانی، علاوه بر ایفای قرار داد، اولین گام در برقی سازی ناوگان تاکسیرانی را برداشت.

در این مراسم، ۲۰۰ دستگاه از هزار دستگاه خودروی برقی تحویل رانندگانی شد که پیشتر ثبت نام کرده بودند. البته فرصت ثبت نام برای رانندگانی که علاقمند به خریدخودروی برقی هستند، همچنان ادامه دارد.

مسئولان نوسازی تاکسی‌های فرسوده برای ایجاد شرایط بهتر خرید، یک وام ۹۰۰ میلیون تومانی، پنج ساله با کارمزد هشت درصد در نظر گرفته‌اند.در این میان کرمان موتور با توجه به درک شرایط اقتصادی و در جهت فرهنگ‌ سازی برای استفاده بیشتر از این نوع خودروها و همچنین درک مسئولیت اجتماعی، پرداخت ۶۰۰ میلیون از این وام را بر عهده گرفته است.همچنین این شرکت برای رفع دغدغه و نگرانی دارندگان این خودروها خدمات پس از فروش ویژه و مناسبی را در نظر گرفته است.

در پایان باید تاکید کرد اگر بار سیاسی اتفاقات از شانه خودروسازان مخصوصا بخش خصوصی کم شود شاهد اتفاقات بهتر توسط آنها خواهیم بود بدون حاشیه‌هایی که فقط وعده و وعید می دهند و در انتها خودروسازان باید پاسخگوی وعده‌های بعید دیگران باشند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.