حذف قطعات قاچاق و تقلبی خودرو از بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: از حذف قطعات تقلبی خودرو از بازار به منظور شفافیت در بازار لوازم یدکی خبر داد.

قطعه نیوز: سید احمد حسینی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: به منظور شفافیت در بازار لوازم یدکی و حذف قطعات قاچاق و تقلبی به همت انجمن قطعه سازان با محوریت درج شناسه کالا و کد رهگیری روی قطعات و بازرسی از واحد‌های تولیدی صورت گرفت.

وی گفت: خوشبختانه بازرسی‌های در سطح تهران صورت گرفت به طوری که در چند روز گذشته نیز منجر به کشف و برخورد با دو مجموعه بزرگ تولید انواع لنت ترمز تقلبی شده ایم.

حسینی در خصوص هدف گذاری سازمان ملی استاندارد مبنی بر تدوین استاندارد برای هزار قطعه خودرویی و ابلاغ این موضوع به اتحادیه گفت: اتحادیه تا کنون در جریان این موضوع قرار نگرفته است، اما متاسفانه استانداردسازی ۷۰ قلم لوازم یدکی در گذشته نیز به صورت کامل اجرا نشده است لذا تدوین استاندارد برای هزار قطعه خودرویی باید به صورت جامع و کامل اجرایی شود تا بازار عرضه و تقاضا با چالش مواجه نشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: متاسفانه نبود نظارت کافی دلیل افزایش کالای تقلبی در بازار می‌سود به طوری که عدم شناسنامه دار شدن همه تولیدکنندگان صنفی و افزایش قیمت مواد اولیه باعث جنس تقلبی می‌شود، بنابراین صرف نظارت و بازرسی‌ها موجب حذف قطعات تقلبی در بازار نخواهد شد و دستیابی به نتایج مطلوب در این بخش مستلزم نظارت‌های همه جانبه خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.