معاون وزیر صمت: حداقل ضمانت قطعات یدکی خودرو ۹ ماه است

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اشاره به افزایش کیفیت قطعات و لوازم یدکی خودرو تولید داخل، گفـت: درگذشته عمده کالاهای داخلی، ضمانت کالایی نداشت، اما هم‌اکنون حداقل ضمانت کالاها ۹ ماه است.

قطعه نیوز: محمدمهدی برادران،گفت: رشد تولید قطعات اصل و قطعات داخلی خودرو باتوجه به اینکه بازار قطعات قاچاق و تقلبی محدود شده، توسعه پیدا کرده و بیشترین رشد تولید در سال گذشته، مربوط به گروه قطعات یدکی خودرو داخلی بوده است.

وی با اشاره به افزایش کیفیت قطعات و لوازم یدکی خودرو تولید داخل افزود: نظارت‌ها را هم در تولید و هم در عرضه و ضمانت ادامه می‌دهیم تا به‌نوعی رضایت عمومی مردم حاصل شود و مطمئن شویم که هیچ کالای تقلبی و کالای قاچاق در سطح بازار عرضه نمی‌شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه کالاها دارای ضمانت، دارای کیفیت لازم و استاندارد هستند و با همکاری سازمان ملی استاندارد، بعد از ۱۰ سال به روزرسانی شده‌اند، تاکید کرد: در گذشته، عمده کالاهای‌مان ضمانت کالایی نداشت اما هم‌اکنون حداقل ضمانت کالاها، ۹ ماه است و رضایت‌مندی مشتریان در مقایسه با سال‌های قبل هم افزایش داشته است.

وی افزود: هر کالایی یک شناسه رهگیری دارد و این شناسه مختص آن کالاست و مردم در این‌صورت از اصل بودن کالای خریداری شده مطمئن می‌شوند. در نهایت خریدار وقتی شناسه محصول را وارد می‌کند، از مشخصات آن معطل می‌شود.

وی در ادامه بیان داشت: صورت‌حساب الکترونیکی که فروشندگان مجاز در هنگام خرید چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت مجازی عرضه می‌کنند، اطمینان خاطر را به مشتری از لحاظ اصل بودن کالا می‌دهد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت همچنین گفت: خریداران از طریق کد رهگیری می‌توانند از سامانه‌ای که خرید می‌کنند، ضمانت نامه دریافت کنند و این شناسه فروش، تبدیل به شناسنه ضمانت کالا شود که این باعث رشد این صنعت می‌شود. همچنین موجب شده تا خریداران کالاهای دست دوم و با آلیاژ پایین را از نو تشخیص دهند.

پایان پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.