روغن های اصلی را می شناسید؟

قطعه نیوز: اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که همین روزها باید روغن موتور خودروی خود را عوض کنید اما نمی دانید کدام مارک بهتر است و یا فرق اصلی و تقلبی آن را نمی دانید بهتر اسیت این مطلب را بخوانید.

برچسب و کیفیت چاپ روی ظرف روغن

آسانترین راه برای تشخیص روغن اصلی از تقلبی از طریق برچسب و کیفیت چاپ روی ظروف روغن است. شرکت های تولید کننده بزرگ و اصلی در راستای اهداف بازاریابی خود و جلوگیری از سوء استفاده از برند آنها معمولا برچسپ روشن و واضح با کیفیت را چاپ می کنند. در زمان خرید حتما خط، نوشته ها و کیفیت چاپ روی ظروف را برسی کنید. کمرنگ بودن و عدم کیفیت یا تار بودن تصاویر ممکن است نشانی از جعلی بودن روغن باشد. در همین راستا برخی برندها از برچسپ های هولوگرامی مخصوص خود بر روی محصولات خود استفاده می کنند.

همیشه ارزانی خوب نیست

یکی از راههای که افراد سودجو از آن بهره می برند عرضه با قیمت های پایین تر از عرضه محصول اصلی شرکت تولید کننده است، و که حربه آنها به این شکل است که قیمت واقعی را درج و ادعا می کنند چون به صورت عمده خرید می کنند می توانند با قیمت مناسب تری محصول را عرضه کنند که در این مورد باید توجه داشت که یک محصول تولیدی چقدر می تواند در بازار با توجه به رقابت شدید بین تولید کننده ها سود آور باشد که با تامین سود فروشنده واسطه هم محصول را با ده تا پانزده درصد قیمت کمتر به مشتری عرضه کنند.

کیفیت ظرف حاوی روغن

 در این باره باید در مورد روغن های  تقلبی از بطری های مصرف شده استفاده می کنند که بعدا آن را با روغن تقلبی آنها را پر می کنند، درباره تشخیص این نوع ظروف باید در نظر داشته باشید که ظروف اصلی معمولا صاف، مستحکم تر و فاقد خراشیدگی سایش و کثیفی و فرسودگی است و برندهای اصلی در محصول را به بهترین شکل ممکن پلمپ می کنند که بعد از باز شدن آسیب ببینند و امکان استفاده مجدد افراد سودجو را کاهش دهند، توصیه می شود که قبل از تصمیم به خرید یا تعویض روغن درب ظرف مورد نظرتان را به خوبی و با دقت ویژه بررسی کنید.

رنگ و بوی روغن

 روغن های اصلی بدون رنگ و ذرات کدر و سیاه و بو هستند توصیه می شود قبل استفاده و ریختن روغن داخل موتور به بو و رنگ روغن دقت کنید. روغن های تصقیه تقلیبی دارای بوی تند و رنگ غیر شفاف است.

در نهایت اگر از روغن موتور تقلبی استفاده کرده باشید هنگامی که بین فاصله ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر از آن استفاده شود می تواند بدلیل عدم صحت در کارکردش نمی تواند آلودگی های موتور خودروی شما را جذب کند یا به درستی کار روان کنندگی را انجام دهد و باعث بالارفتن استهلاک قطعات متحرک موتور خواهد شد. این اتفاق به اکسیده شدن قطعات درونی خودرو سرعت بخشیده و باعث کاهش عمر موتور و پمپ روغن موتور شما می شود.

در پایان توصیه می کنیم، در انتخاب خود کاملا دقت کنید تا از افراد سودجو ضرری به خودرو شما وارد نشود. پیشنهاد می کنیم در هر زمان که اقدام به تعویض روغن موتور خود می کنید فیلتر آن را هم تعویض کنید، و مدام سطح روغن موتور را در بازه های زمانی مشخص چک کنید و هر وقت چراغ روغن روشن شد آن را جدی بگیرید. و در پایان به دلیل مشکل بودن تشخیص روغن اصلی از غیر اصلی همیشه سعی کنید از عاملین مجاز و تعمیرگاه های معتبر که روغن را از تولید کننده اصلی تهیه می کنند، خرید کنید.

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.