شرکت پژو از نسخه”۴۰۸ تمام الکتریکی” رونمایی می کند

شرکت پژو

شرکت پژو در ۱۷ اکتبر سال ۲۰۲۲ و طی یک رویداد از نسخه تمام الکتریکی ۴۰۸ رونمایی خواهد کرد.

قطعه نیوز: شرکت پژو، خودروی ۴۰۸ جدید را در ماه اکتبر به نمایشگاه خودروی پاریس می‌آورد و به عموم مردم این فرصت را می دهد تا نگاهی کامل به این خودرو داشته باشند. بین هاچ بزرگ خانواده ۵۰۸ و شاسی بلند ۳۰۰۸ سایز متوسط ​​قرار بگیرد.

مشابه با بدنه خودروی «پول استار ۲»، پژو ۴۰۸ یک خودروی پنج در طراحی fastback است که به گفته پژو در کاربردی و سبک بودن این خودرو تمرکز شده و در بازار اولین خودرو در نوع خود محسوب می‌شود.

زیربنای اصلی این خودرو با ۳۰۸ مشترک است و به همین خاطر از نظر پیشرانه، وجه اشتراک زیادی با این خودرو خواهد داشت.

۴۰۸ از یک موتور بنزینی خالص و همچنین پیشرانه‌های هیبریدی برای عرضه در سال ۲۰۲۳ بهره می‌برد. این خودروساز فرانسوی همچنین ساخت یک نسخه کاملاً الکتریکی را تأیید کرده است که احتمالاً e-۴۰۸ یا همان ۴۰۸ تمام الکتریکی نام دارد.

این شرکت می‌گوید تنها نسخه غیر برقی ۴۰۸، از یک موتور ۱.۲ لیتری توربو بنزینی ۱۲۸ اسب بخاری استفاده می‌کند. این مدل هم در پایان سال ۲۰۲۳ با یک نوع هیبریدی جایگزین خواهد شد.

این خودرو خودرو از پیشرانه پژو هیبرید ۱۸۰ با قدرت ۱۷۸ اسب بخار، هیبرید ۲۲۵ با قدرت ۲۲۲ اسب بخار استفاده می‌کند. هر دو نسخه نیز از یک موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی استفاده می‌کنند.

خودرو‌های قبلی پژو یعنی ۳۰۸، ۵۰۸ و ۳۰۰۸ که از سیستم پلاگین هیبریدی یکسانی استفاده می‌کنند به ترتیب می‌توانند تا ۳۷ و ۳۹ مایل را طی کنند و احتمالا ارقامی مشابه برای ۴۰۸ در نظر گرفته شده است.

همه موتور‌ها منحصراً به یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک متصل می‌شوند، بنابراین انتظار می‌رود خودرو در حدود ۱۰ ثانیه از ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت شتاب بگیرد. کمک الکتریکی هیبریدی‌های پلاگین به این معنی است که هر دو با وجود حمل وزن اضافی سریع‌تر خواهند بود، بنابراین هیبرید ۲۲۵ می‌تواند زمان رسیدن به سرعت یکسان را به زیر ۸.۵ ثانیه کاهش دهد.

پژو ادعا می‌کند که e-۳۰۸ می‌تواند در کمتر از ۲۵ دقیقه با ظرفیت شارژ ۱۰۰ کیلووات ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ شود، بنابراین برای e-۴۰۸ نیز همین ارقام انتظار می‌رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.