خودرو با عرضه در بورس گرانتر فروخته می شود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: از آنجایی که میزان عرضه و تقاضای خودرو متناسب نیست؛ بنابراین با عرضه خودرو در بورس، این امکان وجود دارد برخی خودروها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر از قیمت واقعی خود به فروش می رود.

قطعه نیوز: «لطف اله سیاه کلی» در این خصوص، اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت، باید به جای استفاده از بورس برای عرضه خودرو سامانه‌ای مجزا متناسب با شرایط این کالا ایجاد می‌کرد که متاسفانه علیرغم تمای وعده‌ها سامانه‌ای برای عرضه خودرو ایجاد نشد.

وی اضافه کرد: هر چند عرضه در بورس شفافیت به دنبال دارد اما افزایش قیمت خودرو که ناشی از فروش مزایده‌ای این کالا در بورس است به جیب چه کسی می‌رود؟ چرا این پول از جیب مردم برداشته می‌شود و به دست دلالان یا واسطه‌گران می رسد؟

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ادامه داد: بورس برای عرضه خودرو نیست و در هیچ یک از کشورها نیز خودرو در بورس عرضه نمی‌شود زیرا بورس محل عرضه کلان است و محل تک فروشی نیست، وزیر صمت پاسخ دهد اگر بورس محل مناسبی برای عرضه است چرا کالایی مانند سیب‌زمینی را در آن عرضه نمی‌کنند؟! باید به این پرسش پاسخ داده شود که این خروجی‌های ناب از کدام عطاری بیرون می‌آید؟

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.