تولید تایر در کشور به رشد ۳ درصدی رسید

تولید تایر

شرکت‌ها و کارخانجات تولید کننده تایر در پنج ماهه نخست سالجاری ۱۰ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۶۵۲ حلقه تایر تولید کرده اند؛ این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد سه درصدی را نشان می‌دهد.

قطعه نیوز: شرکت ها و کارخانجات تولیدکننده تایر در پنج ماهه امسال ۱۰ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۶۵۲ حلقه تایر تولید کردند. این میزان، تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد سه‌درصدی نشان می دهد. این میزان تولید شامل ۱۰۶ هزار و ۶۸۷ تن تایر است که از نظر وزنی رشد ناچیزی در هم سنجی با پارسال را نشان می دهد.

تا پایان مردادماه ۶۶ هزار و ۳۰۰ تن تایر خودروهای سواری تولید شد که نشان دهنده رشد هشت درصدی است. ۶۲.۱ درصد تولیدات تایرسازان در این مدت را تایر خودروهای سواری تشکیل می دهد. در بخش تایرهای وانتی با ثبت افت ۸ درصدی، ۱۰ هزار و ۸۸ تن تایر تولید شد.

در این مدت، ۲۰ هزار و ۹۳۲ تن تایر باری و اتوبوسی (افت هشت‌ درصدی)، ۷هزار و ۶۴۵ تن تایر کشاورزی (افت ۱۷ درصدی) و یک هزار و ۷۲۲ تن تایر راهسازی و صنعتی (کاهش ۱۴درصدی) تولید شد. با احتساب تولید هفت و ۶۱۷ تن تایر دوچرخه و موتور و سه هزار و ۶۰۷ تن تیوب، جمع محصولات تولیدی تایرسازان کشور در پنج ماهه ۱۴۰۱ به ۱۱۷ هزار و ۹۱۱ تن (۱۸ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۳۶ حلقه) رسید.

جمع تولیدات تایرسازان از نظر وزنی رشد یک درصدی و از نظر تعداد حلقه رشد ۲ درصدی نشان می‌دهد. البته در این مدت ۲‌هزار و ۶۲۳ تن فلپ، تسمه نقاله، شیلنگ و سایر محصولات نیز توسط تایرسازان تولید شد.

صنعت تایر از سابقه‌ای ۶۰ ساله در کشور برخوردار است. اکنون ۱۱ شرکت تایرسازی در زمینه ساخت تایرهای خودروهای سواری، باری، اتوبوسی، وانتی، راهسازی، کشاورزی، همچنین تایر دوچرخه، موتور و انواع تیوب در کشور مشغول به فعالیتند. ۱۵هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از ۲۵۰ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم در زنجیره ارزش این صنعت اشتغال به کار دارند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.