کرمان موتور

قطعه‌سازان ایرانی توانایی مشارکت با خودروسازان بین‌ المللی را دارند

یک عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، گفت: در دو صنعت راهبردی خودروسازی و قطعه‌سازی بالاتر از صنعتگران روسی هستیم و از توان مهندسی بالاتری برخورداریم و قطعه‌سازان ایرانی توانایی طراحی و کار کردن با خودروسازان بین‌المللی را دارند.

قطعه نیوز: رضا رضایی در این خصوص، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از قطعه‌سازان کشور به دلیل استانداردهای کاری و رعایت الزامات مهندسی، حرکت روزآمدی در این صنعت داشته و دارند.

وی بیان داشت: تعداد زیادی از این قطعه‌سازان توانایی طراحی و کار کردن با قطعه‌سازان و خودروسازان بین‌المللی را دارند.

این پیشکسوت صنعت قطعه‌سازی با اشاره به مطرح شدن همکاری با روس‌ها، خاطرنشان کرد: در دو صنعت راهبردی خودروسازی و قطعه‌سازی بالاتر از صنعتگران روسی هستیم و از توان مهندسی بالاتری برخورداریم.

رضایی گفت: امروز جنگ روسیه و اوکراین فرصتی برای تعریف همکاری‌های مشترک با قطعه‌سازان و خودروسازان روسی به وجود آورده است و تاکنون تماس‌های متعددی از سوی روس‌ها برای همکاری‌ واصل شده است.

وی توضیح داد: در این راستا هیات‌هایی از این کشور به ایران سفر کردند و متقابلاً شرکت‌های ایرانی در روسیه حضور یافته‌اند و امیدواریم در آینده نزدیک این همکاری‌ها شکل بگیرد.

صادرات قطعه‌سازان ایرانی به روسیه

همچنین «علیرضا عشقی» عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، گفت: برخی قطعه‌سازان ایرانی از سال‌های گذشته در بازار روسیه ورود کرده‌اند و اکنون نیز صادرات به این کشور دارند.

وی گفت: تماس و همکاری شرکت‌های ایرانی با روس‌ها حتی قبل از جنگ این کشور با اوکراین انجام می‌شده و اکنون تقاضا از سوی فعالان صنعتی این کشور با شرکت‌های ایرانی بیشتر شده که فرصتی برای ما است.

عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور در خصوص مطرح‌شدن همکاری‌های سه‌جانبه بین قطعه‌سازان و خودروسازان ایرانی، روسی و ترکیه‌ای، خاطرنشان کرد: هر کنسرسیوم که بتواند منافع کشورمان را حفظ کند، با توجه به تداوم تحریم‌ها و محدود و بسته بودن فضای کار، می‌تواند خوب باشد.

وی تصریح کرد:‌ به‌طور قطع شرکت‌ های روسی و ترکیه‌ای نیز منافع خود را در اولویت قرار می‌دهند و اگر وزارت صمت همراه با انجمن قطعه‌سازان بتواند کانال‌های ارتباطی قوی ایجاد کند، برای قطعه‌سازان ایرانی مثمر ثمر خواهد بود.

عشقی که تولیدکننده قطعات فلزی با روش «متالوژی پودر» است، افزود: متالوژی پودر یک فناوری است که در تولید قطعات دقیق و پیچیده که به شیوه‌های سنتی امکان تولید ندارند، استفاده می‌شود و فنّاوری به‌روزی است.

وی خاطرنشان کرد: قطعات تولید حاصل این فناوری محصولاتی دانش‌بنیان بوده و در قطعات جانبی موتور و گیربکس خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد و از ارزش افزوده بالایی برخوردار است و به‌ زودی صادرات آنها به کشور روسیه آغاز می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.