بهترین لاستیک های ایرانی کدامند؟

قطعه نیوز: ممکن است امروز موعد دوسال استفاده از لاستیک هایتان به پایان رسیده باشد و حالا شما ندانید که چه لاستیکی را از چه برندی تهیه کنید. حتی ممکن است بین انتخاب لاستیک ایرانی و خارجی تردید داشته باشید اما این را بدانید که لاستیک های ایرانی رقیب مناسبی برای لاستیک های خارجی هستند. به تعبیری می توان گفت که لاستیک های ایرانی می توانند به راحتی گوی سبقت را از رقبای چینی و هندی بربایند.

اما داستان لاستیک های خارجی از این ماجرا جدا است زیرا لاستیک های خارجی به دلیل نوع کیفیت و وزن همیشه در صدر قرار داشتند و طرفداران زیادی هم دارند.

پرطرفدارترین لاستیک های ایرانی

بارز، کویر تایر، یزد تایر، دنا و ایران تایر در حال حاضرجزء بهترین تولیدکنندگان لاستیک هستند که طرفداران زیادی را در بین بازار داخلی و خارجی دارند. طبق آخرین نظر سنجی که توسط یکی از سایت های داخلی انجام شده بود مردم ۷۴ درصد رای لاستیک بارز را به عنوان بهترین لاستیک انتخاب کردند و پس از آن کویرتایر(۱۰%)، یزد تایر(۶٫۵%)و ایران تایر(۵%)دنا(۴٫۵%) را به خود اختصاص دادند.

فروشندگان لاستیک چه می گویند

فروشندگان لاستیک بر این باور هستند که به مشتريان خود به هیچ وجه پيشنهاد نمي كنند لاستيك هاي چيني بخرند. آنها می گویند که لاستیک های چینی با وجود نرمی پس از مدتی خشك مي شوند و همین امر(خشک شدن) باعث کاسته شدن از کیفیتشان می شود.

فروشندگان معتقدند که جنس لاستيك هاي كره اي و اروپايي بهتر و با کیفیت تر است. هرچند که براي بعضی خودروها مخصوصا پرايد لاستيك هاي ايراني خیلی زیادی در بازار موجود است که در این بین خریداران بيشتر از لاستيك بارز استفاده مي كنند.

نکته جالب در بین سخنان آن ها این بود که براي خودروی چینی MVM 110  می توان لاستیک ایرانی گرفت چرا که سايز MVM 110 و پرايد یکی است و لذا از لاستيك هاي مخصوص پرايد هم مي توان براي اين خودروي چيني استفاده كرد.

لاستیک خارجی چه بخریم؟

معمولا افرادی که ماشین های خارجی دارند از لاستیک های خارجی هم استفاده می کنند، زیرا این لاستیک ها به خاطر نرمی، كاركرد مناسب، چسبندگي بهترو وزن سبك تر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.در حال حاضر برندهای کره ای و اروپایی گزینه بهتری برای ماشین های خارجی هستند.

تولید ۴۰ درصدی لاستیک در داخل

سماواتی، رییس اتحادیه لاستیک و روغن گفت:  درحدود ۴۰ درصد بازار کشور، لاستيك هاي ایرانی و۶۰ درصد را لاستيك هاي خارجي تشكيل مي دهند.

او در پاسخ به این پرسش که چرا ایران توان تولید لاستیک هایی که بتواند با لاستیک های خارجی رقابت کند را ندارد، گفت: بیشترین مانع بر سر این راه برای توليد كنندگان داخلي نبود دستگاه هاي روز است که متاسفانه تكنولوژي اين دستگاه ها به ۲۵ سال پيش باز میگردد، لذا همچنان نميتوانيم لاستيك بسياري از خودروهاي جديد به خصوص خودروهاي شاسي بلند را بسازیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.