واردات خودرو از این کشورها ممنوع است

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان می‌گوید: طرح واردات خودرو و قطعه نیازمند ساماندهی است، باید واردات خودرو از کشورهایی که صنعت خودروی ما را تحریم کردند، را ممنوع کنیم.

قطعه نیوز: آرش محبی نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه ساز معتقد است: ارزی که برای تولید داخل در نظر گرفته شده است را نباید به واردات سایر اقلام اختصاص داد.

وی می‌گوید: باید مبنای تعرفه واردات خودرو حقیقی شود (تغییر از ارز ۴۲۰۰ تومانی) و نظام تعرفه‌ای از ضربه به تولید داخل در قبال واردات جلوگیری کند.

محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صمت نیز در خصوص واردات خودرو معتقد است: تعرفه واردات خودرو برای سال آینده فعلاً تغییری ندارد و بر اساس همان تعرفه‌های قبلی است. تعرفه از ۴۰ درصد آغاز و تا مرز ۷۵ درصد بر اساس حجم موتور خودرو اعمال می‌شود.

وی اعلام می کند که همیشه تعرفه واردات حداکثر تا ۱۵ بهمن به دولت پیشنهاد می‌شود و دولت نیز آن را تصویب می‌کند، اما امسال تعرفه واردات خودرو به دلیل اینکه امکان واردات وجود نداشت، پیشنهاد نشد، اما با عملیاتی شدن این موضوع اگر کسانی که مرتبط هستند پیشنهادی برای کاهش یا افزایش داشته باشند در دولت قابل بررسی است.

 

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.