موتورسیکلتی با بزرگ‌ترین پیشرانه در دنیا

قطعه نیوز: اگر اهل دنیای هیولاهای دوپا باشید بعید است که نام مدل Rocket 3 Roadster از شرکت تریومف به گوشتان نخورده باشد. موتورسیکلت نامداری که از سال ۲۰۰۴ به این‌سو رکورد عجیبی را در دستان خود محفوظ نگاه داشته بود؛ بزرگ‌ترین پیشرانه در بین تمام موتورسیکلت‌های تولید انبوه.

البته این خاصیت همیشگی تولیدات تریومف بوده است. چراکه این شرکت در تمام مدت فعالیتش طی دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی بارها به دلیل استفاده از پیشرانه‌های فوق‌العاده حجیم خبرساز شده بود. اما داستان راک ۳ متفاوت است. این موتورسیکلت به دلیل استفاده از یک پیشرانه ۲٫۳ لیتری (دقیقاً ۲۲۹۴ سی‌سی) با قدرت ۱۴۸ اسب‌بخار زبانزد جهانیان بوده است. با این حال خبر می‌رسد که تریومف قصد دارد این رکورد را باز هم به نام خود جابه‌جا کند.

آغاز این ماجرا از گردهمایی خصوصی نمایندگان تریومف در اواخر سال گذشته میلادی استارت خورده بود. جایی که تصویر تقریباً واضحی از نسخه جدید راکت ۳ بر پرده نمایش دیده شد. آن زمان گفته شد که شرکت قصد دارد محصول جدید را با تغییراتی در ظاهر راهی بازار کند. اما حالا خبر می‌رسد که این موتورسیکلت به زودی با پیشرانه بزرگ‌تر ۲٫۵ لیتری ۳ سیلندر به دست مشتریان می‌رسد.

موتور راکت

شنیده‌ها حاکی از آن است که نسخه جدید راکت ۳ با این پیشرانه خاص تنها به صورت عرضه محدود تولید خواهد شد. با این حال تریومف هم‌چنان موضع رسمی در مقابل این شایعات اتخاذ نکرده ولی پیش‌بینی می‌شود که شرکت به زودی توضیحاتی درباره روند فنی افزایش ۳۰۰ سی‌سی حجم پیشرانه و بی‌تردید افزایش وزن موتور ارائه کند.

جاسوسان صنعتی اعلام کرده‌اند که خروجی مدل جدید چیزی حول و حوش ۱۸۰ اسب‌بخار است. البته این عدد نیز آنقدرها که انتظار می‌رود مورد تایید نیست. تریومف خوب می‌داند که باید توضیح قانع‌کننده‌ای برای خبرنگاران در نمایشگاه ECIMA 2019 داشته باشد.

منبع:باما

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.