خیز آروس روسی برای ورود به بازار آسیا

قطعه نیوز: خودروساز روسی آروس که برای رئیس جمهور روسیه لیموزین تولید می‌کند، قصد دارد خودروهایش را به مشتریان آسیایی معرفی کند و چین را به عنوان نخستین مقصد در نظر دارد .

خودروهای اعیانی آروس در نمایشگاه آیدکس 2019 خاورمیانه در ابوظبی به مشتریان ارائه شدند. این برند اولین بار در ماه مارس در یک نمایشگاه پرآوازه اتومبیل در ژنو وارد شد، ولی به نظر مدیر عامل آروس: «این پایان راه نیست. ما قصد داریم به بازارهای آسیا وارد شویم و از یک نمایشگاه اتومبیل آغاز می‌کنیم.»

فرنز گرهارد هیلگرت افزود: «البته هنوز تصمیم نگرفته‌ایم کدام نمایشگاه. یا پکن خواهد بود یا شانگهای.»

هردوی این نمایشگاه‌های چینی خودرو دوسالانه هستند. نمایشگاه شانگه‌ای هفته آینده آغاز می‌شود و نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل پکن که با نام «اتوچاینا» شناخته شده سال آینده برگزار خواهد شد.

طی نمایشگاه ژنو، هیلگرت با تاجران بزرگ بین‌المللی اتومبیل دیدار کرد که بسیاری از آنها به خط تولید خودروی آروس علاقه نشان دادند. هیلگرت اشاره کرد فقط شرکایی را می‌خواهد که تجربه فروش خودروهای لوکس را داشته و آماده سرمایه‌گذاری در تالارهای نمایش باشند.

ولی فروش خارجی آروس تا 2021 آغاز نمی‌شود. این شرکت باید به ظرفیت کافی تولید تا آن زمان برسد. آروس تنها دو شریک تجاری رسمی در روسیه دارد که هر دو در مسکو هستند، ولی می‌خواهد شبکه‌اش را در کشور و خارج از کشور توسعه دهد.

هیلگرت گفت: «این خودروسازی هنوز به دنبال تاجرانی در اروپاست و بعد هم این کار را در کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می دهد و بعد هم ژاپن، چین و سنگاپور.»

دنیس مانتروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت خط تولید خودروی آروس که از ابتدا برای رئیس جمهور ایجاد شده بود، در فوریه شروع به گرفتن سفارش برای لیموزین آروس سنات L700 و آروس سنات L600 کرد. از آن زمان بیش از 500 سفارش داشته و قصد دارد تا آغاز صادرات، این سفارشات را تکمیل کند.

منبع: تسنیم به نقل از راشاتودی

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.