تولید پیکاپ آمریکایی جدید با همکاری فورد و فولکس‌واگن

قطعه نیوز: فورد و فولکس‌واگن طی امضای یک قرارداد جدید تصمیم گرفته‌اند با همکاری هم به تولید به وانت پیکاپ جدید بپردازند.

فورد که یکی از بزرگترین خودروسازان آمریکا به شمار می‌رود به نظر می‌رسد که قصد دارد با همکاری بزرگترین شرکت خودروسازی در اروپا، فولکس واگن، به طراحی و تولید یک محصول مشترک بپردازد. این محصول که از نوع یک وانت پیکاپ است، قرار است جایگزین Amarok فولکس واگن شود و بر مبنای پیکاپ سایز متوسط رنجر فورد طراحی و تولید شود.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، این قرار داد همکاری می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های تولید و ساخت مقرون به صرفه این پیکاپ شود که قرار است نسخه نهایی آن تا سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی سال آینده معرفی و رونمایی شود.

این کارشناسان همچنین برآورد کرده‌اند در صورت موفقیت‌آمیز بودن نتیجه این همکاری، قراردادهای همکاری بعدی دیگری نیز میان این دو غول خودروسازی منعقد و امضا خواهد شد که احتمالاً محصول مشترک بعدی آنها یک دستگاه ون خواهد بود.

لازم به ذکر است برخی دیگر از تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که این همکاری‌ها با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی در جهان، به سمت و سوی خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست به پیش خواهد رفت.

منبع: ایسنا به نقل از اتوکارایندیا

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.