پیشنهاد قطعه‌سازان تولید خودرو را به ۵هزار دستگاه می‌رساند

قطعه نیوز: دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته، ارائه تسهیلات ۴٠٠٠ میلیارد تومانی به قطعه‌سازان و حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری‌های دستوری، آغازگر رونق تولید بود، گفت: امید است با پیشنهادات انجمن، اهداف مد نظر مقام معظم رهبری در سال رونق تولید محقق شود.
مازیار بیگلو همچنین اظهار کرد: هرچند سال ۱۳۹۷ سالی مملو از فراز و نشیب برای صنعت قطعه‌سازی بود، اما در روزهای پایانی سال اتفاقات قابل قبولی برای این صنعت رقم خورد. توزیع تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد تومانی بین شرکت‌های قطعه‌ساز موجب افزایش ۱۰۰ درصدی تیراژ تولید ظرف ۳ الی ۴ هفته شد.
وی تاکید کرد: علاوه بر این، پس از حذف شورای رقابت از دور باطل قیمت‌گذاری دستوری، در نهایت روند اصلاح قیمت در خودروسازان شروع شد و قراردادهای قطعه‌سازان نیز، در دستور کار اصلاح قیمت قرار گرفت.
بیگلوبا بیان اینکه همین دو اتفاق کافی بود تا جرقه رونق تولید پیشاپیش در صنعت قطعه‌سازی زده شود، افزود: سال ۱۳۹۸ در واقع باید سال رونق تولید قطعه‌سازی و متعاقباً خودروسازی باشد. سال پیش‌رو، در ظاهر سالی سخت خواهد بود، اما همانگونه که اجرای سیاست‌های پیشنهادی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در پایان سال گذشته موجب بازیابی توان قطعه‌سازان شد، امید می‌رود پیشنهادات این انجمن در سال رونق تولید نیز به جد موجب افزایش تولید قطعه و خودرو و در نهایت تحقق اهداف کشور شود.
دبیر انجمن قطعه سازان، این پیشنهادات شامل تأمین و توزیع الباقی نقدینگی۱۱هزار میلیارد تومانی مصوبه هیأت دولت ظرف ۳ ماهه اول سال و اصلاح قیمت‌های قراردادی قطعه‌سازان توسط خودروسازان تا قبل از اتمام فروردین ماه می‌شود.
وی افزود: هم‌چنین آزادسازی فرآیند واردات بدون انتقال ارز برای قطعه‌سازان و خودروسازان، اعمال تخفیفات و معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌های به منظور حفظ قدرت اشتغال‌زایی قطعه‌سازان نیز از پیشنهادات انجمن قطعه‌سازان و مجموعه‌های خودرو برای سال جدید بوده است.
بیگلو اظهار کرد: اجرای موارد فوق موجب خواهد شد روند تولید روزانه هر یک از دو خودروساز بزرگ ایران در مرز ۲۵۰۰ خودرو در روز به تثبیت رسیده، خودروهای تعهد شده در حداقل زمان ممکن به مشتریان تحویل داده شود و متعاقباً با شروع فرآیند فروش خودرو در حاشیه قیمت بازار، روند تولید سود در خودروسازی شروع شود که خود موجب ارتقای شاخص بازار سرمایه خواهد شد.

منبع: ایسنا

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.