چراغ سبز وزیر به آزادسازی واردات خودرو

قطعه نیوز: ممنوعیت واردات خودرو از دو طریق به بازار خودرو ضربه وارد کرده است. از یک سو بازار خودروهای وارداتی را در کاهش شدید عرضه فرو برده و قیمت خودروهای وارداتی را بسیار بیشتر از افزایش نرخ ارز بالا برده است و از سوی دیگر خودروهای داخلی را بیش از گذشته در موقعیت انحصاری قرار داده است.

در این شرایط به نظر می رسد دولت باید به دنبال راهکاری برای واردات خودرو به طریقی که اقتصاد کشور هم تحت فشار تقاضای ارز برای واردات خودرو قرار نگیرد باشد. خبر خوب در این زمینه این است که وزیرصمت نگاه مثبتی به واردات خودروداردوآنگونه که دبیرانجمن واردکنندگان خودرو می گوید قصد در تلاش برای آزادسازی واردات خودرو است.

مهدی دادفر با اشاره به فعالیت مثبت وزیر صمت جدید، گفت: آقای رزم حسینی نگاه بسیار دقیقی دارد و بسیار مناسب فعالیت می‌کند. اکنون دستور داده که مشکلات واردات خودرو در کمیته خودرو بررسی شود که خود این تصمیم نشان دهنده این است که دیگر با جنجال قرار نیست کار انجام شود و کار‌ها بهتر از گذشته پیش خواهد رفت.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بیان کرد: نگاه وزیر جدید صمت این است که خودرو انحصاری است و قصد دارد واردات خودرو را آزاد کند که نگاه کاملا منطقی دارد.او با بیان اینکه آزادسازی واردات باعث رونق خودرو و کاهش قیمت‌ها می‌شود، گفت: چنانچه با نرخ ارز فعلی واردات خودرو خارجی آزاد شود، قیمت خودرو‌های سه میلیارد تومانی، به کمتر از یک میلیارد تومان می‌رسد.

منبع: جام نیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. Reza می گوید

    ان شاالله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.