عقد قرارداد ساپکو با ۱۵ سازنده داخلی برای تولید قطعات های تک

شرکت ساپکو در راستای طرح جهاد خودکفایی قطعات پیشرفته خودرو با حضور وزیر صمت ومدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ۱۸ پروژه در قالب ۳۵ قطعه به ارزش بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان امضاء کرد.

به گزارش قطعه نیوز به نقل از ایکو پرس قرارداد ساخت قطعات با تکنولوژی بالا بین مدیرعامل ساپکو و ۱۵ سازنده برتر داخلی در قالب میز دوم صنعت در وازتخانه صنعت، معدن وتجارت به امضا ء رسید. براساس این گزارش، اجرای این قراردادها به لحاظ تیراژ سالانه ۴۴.۱ میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای صنعت واقتصاد کشور به ارمغان خواهد آورد.

قطعات عرضه شده از سوی ساپکو در میزدوم صنعت جهت توسعه وتعمیق ساخت داخل می توان به مجموعهECU، ریل سوخت بنزینی، کانکتورها و اجزای دسته سیم، اویل پمپ، کویل موتورEF7، رولبرینگ ها و بلبرینگها، کالیپر، بوستر و … اشاره کرد.

این در حالی است که برای خودکفایی ۳۵ قطعه نیاز به ۶۰ میلیارد تومان و ۳.۳ میلیون یورو سرمایه گذاری است.

شایان ذکر است از آغاز طرح جهاد خودکفایی تعداد ۴۲ قطعه و مجموعه توسط ۲۳ سازنده برتر داخلی بومی سازی شده که حدود ۴. ۱۷ میلیون یورو کاهش ارزبری عایداقتصاد ملی شده است.

گفتنی است قرارد های منعقدشده به دنبال طرح ملی جهاد خودکفایی از سوی ساپکو و با بسیج صنایع مختلف برای کاهش وابستگی در صنایع با ارزبری و دانش فنی بالا به بار نشسته است.

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.