اعلام برنامه‌های روز جهانی بدون خودرو

31 شهريور مصادف با ۲۲ سپتامبر روز جهانی بدون خودرو نامگذاری شده است. هدف از اجرای این طرح این است که افراد سفرهای شهری خود را با استفاده از وسايل نقليه‌ عمومی انجام دهند و در صورت امکان از دوچرخه استفاده كرده يا پياده روی كنند. اما موفقیت در اجرای این طرح نیازمند همکاری شهروندان است و از سوی دیگر، مسوولان شهری نیز باید تدارکات لازم را ببینند تا شهروندان در رفت و آمدهای خود دچار مشکل نشوند.

مرضیه حصاری با بیان این مطلب اظهار کرد: در ادامه اقدامات پویش حمل و نقل پاک و به منظور ترویج فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل همگانی، دوچرخه سواری، پیاده روی و کاهش استفاده از خودروی شخصی مقرر شد شهرداری‌های سراسر کشور با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی، سمن‌های فعال در حوزه حمل و نقل و شهروندان دغدغه‌مند، همزمان با روز جهانی بدون خودرو، از تاریخ ۲۹ الی ۳۱ شهریور، برنامه‌های ویژه‌ای را برنامه ریزی و اجرا کنند.

وی، برگزاری همایش و برنامه‌های مربوطه نظیر مراسم همرکابی با دوچرخه، همایش پیاده‌روی، ارائه مشوق‌های تخفیفی در هزینه‌های حمل‌ونقل همگانی را از جمله عناوین این برنامه ذکر کرد.

حصاری با تاکید بر بهره‌مندی حداکثری از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی افزود: با هدف ایجاد وحدت رویه در برگزاری هرچه بهتر این مناسبت‌ها، دستورالعمل “برگزاری همایش دوچرخه‌سواری/پیاده‌روی در شهرها” به شهرداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، وی اضافه کرد: تاکنون شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اردبیل، اراک، گرگان، یزد، بجنورد، سیرجان و رباط‌کریم برنامه‌ریزی کامل جهت بزرگداشت این روز را انجام داده‌اند.

منبع: ایلنا

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.