داستان عجیب شوروم پارک وی و برند ام جی

همه رسانه‌ها از ماجرای این شرکت و بلایی که بر سر شاکیان آورده به خوبی خبر دارند اما مشخص نیست براساس کدام منطق با بکارگیری تبلیغات اغوا کننده برای شرکتی که پرونده باز قضایی دارد تبلیغ می کنند.

قطعه نیوز: چند روزی است که زیر پل پارک وی غوغای اینفلوئنسرها و خودرویی‌ برپاست و مدل‌های مختلف شوروم برند ام جی با متولی‌گری فرداموتورز با شگردهایی تبلیغ می‌شود. جالب اینجاست این ذوق زدگی در تبلیغ محصولات ام جی در حالی انجام می‌شود که هنوز شاکیان این برند، پرونده‌شان در جریان است. وکیل اسبق این پرونده هم ماجرا را تایید می‌کند.

MG Cars یا ام جی کارز (مخفف موریس گاراژ یا morris garage) نام ناشناخته‌ای برای ایرانی‌ها است که اتفاقا تنه به تنه شرکت آذویکو باید در ذهن افراد باشد. افراد که می‌گوییم یعنی همه رسانه‌ها از ماجرای این شرکت و بلایی که بر سر شاکیان آورده به خوبی خبر دارند اما مشخص نیست براساس کدام منطق با بکارگیری تبلیغات اغوا کننده برای شرکتی که پرونده باز قضایی دارد تبلیغ می کنند.

*ماجرای برند ام جی و شوروم پارک وی

چندی روزی است که موجی به راه افتاده همه راجع به یکی از معروف‌ترین شوروم‌های تهران در پارک وی می‌گویند. شورومی که قرار بود به برند جگوار و لندرور در زمان‌های دور اختصاص داشته باشد. حالا ماشین های سوپر اسپرت ام جی آنجا قرار گرفته است. اینفلوئنسرها همه در حال تهیه گزارش درباره این شوروم و بازگشت ام جی به ایران هستند. از چند منظر باید به این موضوع پرداخت.

*جوینت ونچر آمریکا ایراد ندارد؟!

ام جی شاید برند اورجینال انگلیس باشد اما از سال ۲۰۰۷تحت مالکیت چینی‌ها است و از آن زمان  هم تمام پلتفرم‌ها و حقوق و مالکیت معنوی‌اش به چین منتقل شده است و عملا یک برند تمام چینی است که متعلق به یکی از بزرگترین گروه‌های خودرویی در چین است. برای خودروسازی شانگهای که هم با آلمانی‌ها رابطه بسیار تنگاتنگی دارد و هم رابطه بسیار درهم تنیده و سطح بالایی با برندهای آمریکایی دارد. (شرکت شانگهای جی ام در حقیقت از جوینت ونچر خودروسازی شانگهای چین با جنرال موتورز آمریکا شکل گرفته که اکنون انواعی از خودروها را در نمایشگاه بین المللی پکن در معرض نمایش قرار داده است. این خبر برای فروردین ۱۳۹۳ است.) چیزی که مشخص است و سابقه‌داران صنعت خودرو خوب می‌دانند ام جی با یک قرارداد رسمی و تعهداتی که برای صنعت خودرو لازم است به بازار ایران نیامده است. یک شرکتی از کشورهای حاشیه خلیج فارس یک سری ماشین ام جی جمع کرده به ایران آورده است. برند ام جی با توجه به همکاری سطح بالایی که با برندهای امریکایی دارد هیچ وقت به صورت رسمی و با پذیرش تعهدهایی که باید در قبال مشتری ایرانی داشته باشد به بازار ایران نمی‌آید. اگر حافظه تاریخی‌مان یاری کند زمانی که ترامپ در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شد جزو اولین برندهایی که به سرعت از ایران خارج شد ام جی بود. برندی که با شروع تحریم‌ها به سرعت رها کرده و رفته و افراد بسیاری در آن زمان متضرر شدند.در حال حاضر مجدد یک شرکتی،ماشین ها را از کشورهای حاشیه خلیج فارس جمع کرده و به ایران آورده بدون اینکه پشتوانه شرکت مادر را داشته باشد.

*واردات خودرو بدون پشتوانه شرکت مادر

خودرو صرفا یک وسیله نیست وقتی یک شرکت، خودرو به مردم می فروشد یک پکیچ خدمات ۱۰ ساله به مردم ارائه می‌دهد. وقتی شرکت مادری پشت این قرارداد نیست چه تضمینی برای این موضوع وجود دارد که مردم به قطعات یدکی دسترسی داشته باشند یا به اطلاعات فنی دسترسی داشته باشند تا بتوانند خدمات خوبی بگیرند. در حال حاضر ماشین های جدید به طوری طراحی شده که به طور شبکه هرساله نرم افزارهای ماشین‌ها آپدیت می‌شود و بسیاری از اطلاعات به صورت آنلاین تحت نظارت شبکه‌های شرکت مادر به روز می‌شوند. وقتی این ارتباط‌ها با شرکت مادر وجود ندارد؛ معروف‌ترین ماشین ها هم خریداری شود چطوری باید خدمات بگیرند؟ چه کسی باید به این قضیه رسیدگی بکند.

*تاریخچه بدنام خدمات ام جی در ایران

مسئله دیگری که باید بدان توجه کرد . بحث تاریخچه ام جی در ایران است. ام جی یک زمانی به ایران آمد در ایران سرمایه گذاری کرد و با شرکت خودروسازی آذربایجان یک شرکت جوینت ونچر تاسیس کردند که نام آن شرکت آذیکو  را تاسیس کردند و خودروی ام جی ۳۶۰ روی خط تولید آمد و در سال ۱۳۹۶ چندین هزار دستگاه ماشین پیش فروش به مردم شد. اردیبهشت ۹۷ ام جی از ایران رفت بعد اعلام شد یک محموله بزرگ از قطعات سی کی دی این شرکت در مالزی توقیف شده و چند هزار نفر سال‌ها در راهروهای دادگاه رفتند و آمدند تا بتوانند حق و حقوق‌شان را بگیرند.که اتفاقا حق و حقوقی هم نگرفتند و حتی رسول کوهپایه‌زاده که در آن زمان وکیل این پرونده بود می‌گوید:«این پرونده همچنان در جریان است. تا زمانی که من بر سر پرونده بودم کارخانه توقیف شد بعد به مالباختگان پیشنهاد شده بود اگر می‌خواهند جای اموال‌شان بخشی از سهام کارخانه را بگیرند!» فکر کنید سهام کارخانه‌ای ورشکسته که متولی‌اش هم در تحریم‌ها ایران  را ترک کرده است. البته این نکته را فراموش نکنید که ام جی یک برند خوب با ماشین‌های خوب در ایران بود که ضعف خدمات پس از فروش داشت. حضور خودروهای کمپانی خودرو سازی ام جی در بازار خودروی ایران، در سالهای بسیار قبل با مدل های MG B و… شروع شد، اما در سال ۱۳۸۸، شرکت مدیا موتورز با توافق با مالک ام جی، سایک، موفق شد نمایندگی برند خودروسازی ام جی را در ایران اخذ کرده و به واردات خودروهای جدید کمپانی خودروسازی ام جی بپردازد.شرکت مدیاموتورز خودروهای کمپانی خودروسازی ام جی ۵۵۰، ۶، ۳، ۳۵۰، GS و Gt را وارد مرزهای ایران کرد، بعد از گذشت چند سال کمپانی خودروسازی ام جی برای تولید خودروهایش در ایران با شرکت صنعت خودروی آذربایجان توافق کرد و مونتاژ MG 360 در شهرتبریز آغاز شد. البته ماجرای آتش گرفتن برخی خودروهای ام جی را هم داشتیم که صافی بنزین پژو ۴۰۵ استفاده کردند و باعث آتش گرفتن خودروها شد و خدمات پس از فروش خوبی هم ارائه نشد.

*ضعف سیاست‌گذاری در بحث واردات

امروز سیاست‌گذار صنعتی در ایران  وقتی به یک برندی اجازه می‌دهد دوباره راهی بازار ایران بشود و در بزرگترین شوروم تهران با کلی تبلیغات دوباره می‌خواهد ماشین بفروشد نباید تاریخچه این برند را بررسی بکند؟ که آدم‌هایی عمر و سرمایه‌شان تلف شد تا بتوانند در دادگاه‌ها حق و حقوق‌شان را بگیرند. چه تضمیتی وجود دارد دوباره این شرکت ایران را ترک نکند. اصلا فکر کنیم این قرداد رسمی است و پشت حضور این برند در ایران خود شرکت مادر در چین قرار دارد . آیا شرکت چینی نباید برای کاری که در ایران سالها پیش انجام داده غرامت و تاوان بدهد. نقش سیاست‌گذار صنعت خودرو در این میان چیست؟ آیا متولی‌ای در این میان نداریم که هرکسی هر کاری خواست انجام بدهد هروقت دوست داشت بروند و هر زمان تشخیص داد بازگردد. در حال حاضر متولی بحث واردات خودرو، سازمان توسعه و تجارت شده است. سازمان توسعه و تجارت تخصص خودرویی ندارد و هیچ تاریخچه و پیش زمینه‌ای در این ماجراها ندارد اما تمام این درگیری‌ها جعبه سیاهش دفتر تخصصی خودرو وزارت صمت است. تنها نهادی که در موج جدید واردات خودرو نقشی ندارد دفتر تخصصی صنعت خودرو است که اتفاقا از همه اتفاقات گذشته باخبر است. بسیاری برندهای که امروز آمدند و بخاطر تحریم‌ها رفتند؛ سوابق بسیاری بدی دارند که باعث شدند مردم بسیاری از این حضور و رفتن‌شان آسیب جدی ببینند. چه کسی باید به این موضوع رسیدگی کند؟

*مسئله برند ام جی چیست؟

اصحاب رسانه و سلبریتی‌ها برای شوروم‌ها تبلیغ می‌کنند.همه اما سابقه ام جی را به خوبی می‌دانند. قصه عجیب آذویکو که فقط تا آذر ۱۴۰۰، مالباختگان چهل و نه بار در مقابل دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تجمع کردند. ۶ هزار نفر در اردیبهشت تا ۱۵ خرداد سال ۹۷ در طرح فروش خودروی ام‌جی ۳۶۰ ازسوی شرکت آذویکو ثبت نام و این خودرو را با قیمت قطعی و سررسید تحویل ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ خریداری کردند و نیمی از مبلغ خودرو نقدا در زمان ثبت نام دریافت شد. در این میان هرچند مستندات بانک مرکزی حاکی از دریافت ۲۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی ازسوی شرکت صنعتی خودرو آذربایجان و تولید ۳۵۷۰ خودرو تا پایان اسفند ۹۷ است، اما خودرویی تحویل خریداران نشد.تیر ۱۴۰۱ حکم بدوی ۱۲ سال حبس برای این شرکت و روسای آن اعلام شد. تا آن زمان هنوز ۱۷۰۰ شاکی از این پرونده وجود داشت.

داستان عجیب ام جی که تمام مدیران آذویکو به زندان رفتند در صورتی که سهامدار چینی هیچ خسارت و مشکلی هم برایش پیش نیامد و حالا با فردا موتورز به ایران بازگشته است که فرداموتورز زیر مجموعه گروه تجاری گلستان و خانواده معروف گرامی است که البته آنها هم همچنان پرونده باز اقتصادی دارند! در نهایت در حوزه واردات خودرو لااقل حافظه تاریخی خود را قوی کنیم که با چند دستگاه ماشین اسپرت یادمان نرود در راهروهای دادگاه مردم مالباخته چه زجرهایی کشیدند!

 

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.