کرمان موتور

ضربه کمبود تراشه به بی‌ام‌و

شرکت بی‌ام‌و پس از تغییر تهیه‌کنندگان تراشه، به‌‌طور موقت برخی از خودروهای جدیدش را بدون پشتیبانی از «اندروید اتو» و «اپل کار پلی» بارگیری می‌کند.

قطعه نیوز: این شرکت خودروسازی در بیانیه‌ای ایمیلی نوشت: تراشه‌های به‌کاررفته در خودروهای تولیدشده در چهار ‌ماه نخست سال ‌جاری میلادی نیازمند آپدیت نرم‌افزاری هستند تا به ‌طور کامل عملیاتی شوند و قابلیت‌های کارپلی، اندروید اتو و وای فای را ارائه دهند.

طبق گزارش‌ها تراشه‌های تهیه‌کنندگان جدید با «اندروید اتو» و «کارپلی» هنوز همخوان نشده‌اند و نیازمند آپدیت هستند.»

بنابراین احتمالا رانندگان مجبور هستند مدتی طولانی‌تر برای پشتیبانی از اپ‌های مذکور منتظر بمانند. این تولیدکننده خودرو تصمیم دارد آپدیت‌ها را از راه دور انجام دهد تا قابلیت‌های مذکور حداکثر تا پایان‌ ماه ژوئن فراهم شوند. البته بی‌ام‌و به مدل خودروهایی که تحت‌تاثیر این چالش قرار گرفته‌اند و همچنین تعداد آنها، اشاره‌ای نکرده است.

این نخستین‌باری نیست که بی‌ام‌و به دلیل کمبود تراشه مجبور شده چنین اقدامی انجام دهد. این شرکت در نوامبر ۲۰۲۱ میلادی تایید کرد برخی از خودروهای جدیدش بدون نمایشگر لمسی و پشتیبانی از قابلیت دستیار راننده عرضه می‌شود. خودروسازان دیگر مانند جنرال‌موتورز نیز به‌شدت تحت‌تاثیر این کمبود قرار گرفته‌اند.

این شرکت قابلیت شارژ بی‌سیم را از طیف وسیعی از خودروهایش و همچنین ماژول مدیریت سوخت را از برخی وانت‌هایش حذف کرد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.