کمبود تراشه‌های الکترونیک فروش خودرو در چین را کم کرد

کمبود جهانی تراشه‌های الکترونیک، نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین، فروش خودرو در این کشور در سپتامبر را کم کرد.

قطعه نیوز: ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین فروش خودرو در این کشور در ماه طلایی سپتامبر را پایین آورده است.

فروش خودرو در چین 19٫6 درصد در ماه سپتامبر نسبت‌به سال گذشته میلادی کاهش‌یافته است. این پنجمین ماه پی‌درپی کاهش فروش خودرو به‌دنبال ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین است.

آخرین ماه تابستان و اولین ماه پاییز را با عنوان ماه‌های طلایی و نقره‌ای برای فروش خودرو می‌دانند. مصرف‌کنندگان در پایان تابستان به خرید خودرو روی می‌آورند.

اطلاعات انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین نشان می‌دهد 2.07 میلیون خودرو در ماه سپتامبر در این کشور فروخته‌شده است.

یکی از دلایل کاهس فروش خودرو در چین، کاهش تولید داخلی برق به خاطر کمبود زغال سنگ و کمبود جهانی ریزتراشه های الکترونیک است

کاهش فروش خودرو در چین نتیجه پایین آمدن تولید داخلی برق به‌خاطر کمبود زغال‌سنگ و همچنین ادامه کمبود جهانی ریز تراشه‌ها بوده که بسیاری خودروسازان بزرگ جهان را مجبور کرده تولید خود را محدود کنند.

یک نقطه مثبت در گزارش این انجمن، افزایش فروش خودروهای دارای انرژی‌های جدید است که در ماه سپتامبر 2 برابر شده و به 357 هزار رسیده‌است.

حمایت دولت از خودروهای سبز برای کاهش آلودگی، فروش آن‌ها را بالا برده‌است. این خودروها شامل خودروهای برقی، خودروهای هیبریدی و خودروهای دارای سوخت هیدروژنی می‌شوند.

شرکت تولید خودروهای برقی تسلا 56006 خودرو در ماه سپتامبر در چین تولید کرده که بالاترین رقم از آغاز فعالیت این خودروسازی در شانگهای در 2 سال گذشته بوده‌است. این رقم همچنین 27 درصد نسبت‌به ماه اوت افزایش نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.