فروش موتورسیکلت برقی در هند دوبرابر شد

قطعه نیوز: به نظر می‌رسد که دولت هند قصد دارد به منظور کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست از موتورسیکلت و وسایل نقلیه برقی بیشتر از پیش حمایت کند.
بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
تازه‌ترین اخبار حاکی از آن است که دولت هند تصمیم گرفته است که وابستگی به سوخت‌های فسیلی را در سال‌های آینده به مرور کاهش دهد و بدین ترتیب زیرساخت‌های لازم برای استفاده از وسایل نقلیه برقی، پاک و دوستدار محیط زیست را فراهم بیاورد.
دولت هند در همین راستا به تمامی دستگاه‌های مربوطه پیشنهاد کرده است که بیشتر موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه موجود در این کشور ظرف ۶ تا ۸ سال آینده برقی شوند.
آمارها می‌گوید بالغ بر ۲۱ میلیون دستگاه موتورسیکلت و اسکوتر در سه ماهه نخست سال جاری میلادی در این کشور که بزرگترین بازار فروش وسایل نقلیه دوچرخ در جهان به شمار می‌رود، به فروش رفته است، اما این در حالیست که تعداد موتورسیکلت‌های الکتریکی فروخته شده در هند تنها یک درصد از کل دستگاه‌های فروخته شده در آن را به خود اختصاص داده اند.
انجمن تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی هند به تازگی آمار و گزارشی منتشر و ارائه کرده است که نشان می‌دهد فروش موتورسیکلت الکتریکی در ۱۲ ماه گذشته، با افزایش دو برابری از ۵۴ هزار و ۸۰۰ به ۱۲۶ هزار دستگاه رسیده است.
یکی از مقامات دولت هند در این مورد خاطرنشان کرده است که این کشور پهناور در بخش پیشتازی در بخش فروش خودروهای برقی از سایر بازارهای بزرگ جهان عقب مانده است بنابراین اقدامات اساسی و بزرگی برای ایجاد تغییر و تحولات خرید و فروش و استفاده از وسایل نقلیه پاک و برقی نیاز است تا شهروندان به استفاده هرچه بیشتر از این محصولات دوستدار محیط زیست ترغیب شوند.
دولت نارندا مودی، نخست وزیر هند در سال ۲۰۱۷ میلادی از اهداف بلندپروازانه خود برای برقی سازی وسایل نقلیه مورد استفاده در این کشور تا سال ۲۰۳۰ میلادی خبر داد. در صورتی که این طرح پیشنهادی دولت هند با تأیید وزارت خانه‌های مختلف نظیر راه، حمل و نقل و صنعت در این کشور مواجه شود، بازار خوب و بزرگی برای شرکت‌های ژاپنی نظیر یاماها و سوزوکی ایجاد می‌شود و آنها را به سمت و سوی ارائه موتورسیکلت‌های برقی بیشتر سوق خواهد داد.
افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
این کشورهای پیشگام در استفاده از وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست سعی دارند با ارائه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خود را همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب کنند. دولت چین اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید حداقل یک دستگاه از پنج دستگاه خودرویی که در این کشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.
منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.