تمرکز هوندا بر تولید خودروهای پاک و برقی برای بازار آمریکا

قطعه نیوز: تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی شرکت هوندا حاکی از آن است که تحت تاثیر افزایش تمایل مشتریان آمریکایی به خرید خودروهای شاسی‌بلند و همچنین تمایل به سمت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست، تولید هوندا سیویک و آکورد از این پس کاهش پیدا خواهد کرد.

آمارهای فروش انواع مختلف خودرو در سراسر جهان به ویژه در ایالات متحده آمریکا در سال‌های اخیر به شدت نشان دهنده افزایش علاقه و تمایل مشتریان بازار خودرو به شاسی بلند، پیکاپ و کراس اوور است. از طرف دیگر، بسیاری از خودروسازان برتر در جهان تصمیم گرفته اند که به سمت و سوی تولید خودروهای برقی و دوستدار محیط زیست رفته و کارخانه‌های جدیدی را بدین منظور تأسیس و راه اندازی کنند. بنابر همین آمارها و گزارش‌ها، شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرده است که هوندا سیویک و آکورد از این پس در این کشور با کاهش تولید مواجه خواهند شد چراکه قصد دارد در راستای حرکت سایر رقبای قدرتمند خود که همگی در جهت تولید خودروهای پاک و برقی به پیش رفته اند، باشد.

این خودروساز ژاپنی همچنین اعلام کرده است که در تابستان سال جاری دومین خط تولید کارخانه خود واقع در ایالت اوهایو را به طور موقت تعطیل خواهد کرد تا تمرکز بیشتری بر روی خط تولید خودروهای برقی و الکتریکی داشته باشد.

به نظر می‌رسد که این شرکت خودروساز در حال آماده سازی خط تولید خود برای ساخت خودروهای الکتریکی در آینده‌ای نزدیک است، بنابراین انتظار می‌رود تغییر و تحولات این کارخانه چندسال به طول خواهد انجامید و هوندا نیز به یکی از تولیدکنندگان برتر و پیشگام در حوزه تولید خودروهای برقی و دوستدار محیط زیست تبدیل خواهد شد.

هم اکنون خط تولید سدان هوندا آکورد سالانه ۵۵ هزار دستگاه خودرو است که حالا طبق بیانیه جدید هوندا تولید دو مدل مختلفی که تاکنون توسط کارخانه اوهایوی هوندا به تولید می‌رسیده است، کاهش پیدا خواهد کرد تا پلت‌فرم و زیرساخت‌های مربوطه در این کارخانه برای فناوری‌های جدیدی همچون خودروهای برقی آماده‌سازی شود.

منبع: ایسنا به نقل از کار اسکوپ

لاستیک بارز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.