مرور رده

لاستیک

رشد ۲ درصدی تولید تایر در آبان‌ماه

شرکت‌ها و کارخانجات تایرسازی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه بیش از ۱۶ میلیون و ۲۷۹ هزار حلقه انواع تایر خودروهای سواری، وانتی، اتوبوسی، کشاورزی، راه‌سازی و صنعتی تولید کردند.

دلیل گرانی روغن موتور در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران، گفت: هیچ واحد تولیدی نمی تواند بگوید من روغن را با تاخیر دریافت می کنم چرا که روند عرضه روغن منطقی شده است ولی سوال اینجاست چرا با وجود اینگونه اقدامات، در بازار قیمت روغن نوسان دارد؟…

قیمت‌گذاری دستوری تایر لغو شود

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با اعلام بدون تغییر ماندن قیمت انواع تایر در بازار، خواستار لغو قیمت‌گذاری دستوری این کالا یا عرضه آن در بورس شد.

تایرهای زمستانی چه مزیتی دارند؟

تایر یکی از مهمترین اجزای خودرو به حساب می آید و شاید بتوان را آن قلب دوم خودرو دانست؛ داشتن تایر خوب و مناسب لذت رانندگی را دو چندان کرده و مصرف سوخت و احتمال بروز حادثه را کاهش می دهد.

تولید تایر به ۱۸.۵ میلیون حلقه رسید

آمار ارائه شده توسط تولیدکنندگان بزرگ تایر، از تولید نزدیک به ۱۱۸ هزار تن از انواع تایرها معادل بیش از ۱۸.۵ میلیون حلقه در پنج ماهه امسال حکایت دارد که رشد یک درصدی به لحاظ وزنی و رشد 2 درصدی به لحاظ تعداد این کالا را نسبت به مدت مشابه سال…

تولید تایر در کشور به رشد ۳ درصدی رسید

شرکت‌ها و کارخانجات تولید کننده تایر در پنج ماهه نخست سالجاری ۱۰ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۶۵۲ حلقه تایر تولید کرده اند؛ این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد سه درصدی را نشان می‌دهد.

اعداد روی لاستیک خودرو نشانه چیست؟

لاستیک یکی از حیاتی‌ترین قسمت‌های هر خودرو است. هر ایراد یا مشکلی در لاستیک خودرو می‌تواند به قیمت صدمات و آسیب‌های بسیار جدی به خودرو و سرنشینانش ختم شود. به همین دلیل تناسب لاستیک و خودرو و همچنین سلامت آن بسیار حائز اهمیت است.

قیمت‌گذاری دستوری صنعت تایر را زمین گیر می کند

مدیرعامل شرکت یزد تایر، گفت: قیمت‌گذاری دستوری برای کنترل قیمت تایر، این صنعت را زمین‌گیر می کند و در این حالت دیگر طرح های توسعه‌ای و تولید انبوه برای شرکت‌های تایرسازی توجیه اقتصادی ندارد و طبیعتا تولید کاهش می یابد و متعاقب آن بیکاری…

سیستم کنترل فشار باد تایر چیست؟

ممکن است برای شما هم پیش ‌آمده باشد زمانی که سوار خودرو خود می‌شوید و شروع به حرکت می‌کنید متوجه کم بود باد لاستیک‌های خودرو شوید اما اگر کمی دیر به این نتیجه برسید ممکن است باعث آسیب رسیدن به رینگ و تایر خودرو شده باشید.