مرور رده

لاستیک

تعرفه واردات لاستیک یک سوم شد

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به کاهش تعرفه واردات لاستیک از 32 درصد به 10 درصد گفت: لاستیک مورد نیاز مردم تامین شده و از طریق سامانه‌های فروش وزارت صنعت و شرکت‌های تولید کننده به صورت مستقیم با قیمت مصوب در حال…

گلایه سخنگوی انجمن تایر از عدم تخصیص به موقع ارز

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ضمن اشاره به مشکلات ناشی از تخصیص به‌ موقع ارز، تاکید کرد این ارزی که به صورت فوری با امتیاز کاهش تعرفه واردات تایر، تخصیص پیدا کرده، اگر به‌موقع به صنعت تایر داده می‌شد، این توانایی وجود داشت بیش از نیاز مصرفی…

توقف غیرقانونی فروش لاستیک دولتی

در حال حاضر نرخ دولتی لاستیک پرایدی ۱ میلیو ن و ۲۵۰ هزار تومان است اما در بازار به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.علاوه بر این لاستیک سمندی نیز نرخ دولتی یک میلیون و ۹۸۶ هزار تومانی دارد اما در بازار سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان فروخته…

مسئول اصلی نابسامانی در بازار لاستیک کیست؟

بررسی آمار تولید تایر نشان می‌دهد که مشکلی در زمینه تولید لاستیک وجود نداشته و مشکل فعلی بازار تایر مربوط به فرایند توزیع و فروش تایر بوده و مسئولان مربوطه در وزارت صمت می‌بایست پاسخگوی مشکلات خرید اینترنتی تایر خودرو باشند.

علت کاهش تولید کارخانه‌های تایرچیست؟

مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه ارز کارخانه‌های تولید تایر، تأمین نشده، کارخانه‌ها نمی‌توانند نیاز بازار را تامین کنند لذا با ۱۰ درصد ظرفیتشان تولید می‌کنند.

امکان خودکفایی در صنعت تایر

یک عضو انجمن تایر گفت: با تقویت تولیدکنندگان امکان خودکفایی در صنعت تایر وجود دارد، در غیراین صورت سالانه باید ۱۰۰ هزار تن تایر وارد شود.

نکات نگهداری از خودرو در گرمای تابستان

گرمای تابستان و نور آفتاب می‌تواند به ماشین آسیب های جدی وارد کند. گاهی این آسیب موجب استهلاک خودرو می‌شود، گاهی هم سیستم موتوری ماشین را به هم می‌ریزد. با چند ترفند می‌توانیم در تابستان مراقبت بیشتری از خودروهای خود داشته باشیم.

رشد ۲ درصدی تولید تایر در آبان‌ماه

شرکت‌ها و کارخانجات تایرسازی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه بیش از ۱۶ میلیون و ۲۷۹ هزار حلقه انواع تایر خودروهای سواری، وانتی، اتوبوسی، کشاورزی، راه‌سازی و صنعتی تولید کردند.