مرور رده

کاتالیست

صفحه کلاچ داخلی بخریم یا خارجی؟

مواد اولیه مورد استفاده در تولید لنت‌ها و فنر‌های خورشیدی دارای مقاومت حرارتی بالاست تا در صورت استفاده طولانی مدت و یا افزایش دما کیفیت کاهش پیدا نکند.

خطرات واگذاری ناگهانی خودروسازی‌ها/آیا قطعه‌سازان، خودروسازی را کنترل می‌کنند؟

یک عضو انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان با بیان اینکه اگر ایران‌خودرو و سایپا به همین صورت واگذار شوند مشکل ساز خواهد بود، گفت: تنها و بهترین راه این است که سهام شرکت‌های ادغام شده در شرکت‌های خودروسازی به فروش برسد.

خرید ماشین‌آلات دست دوم متوقف شد

یک عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: تاکنون به دلیل رشد نرخ ارز صرفا امکان خرید ماشین‌آلات دست دوم برای قطعه‌سازان مقدور بوده و اکنون نیز به دنبال لغو معافیت ماشین‌آلات صنعتی از عوارض گمرکی، تولید در کشور متوقف…

افزایش قیمت باتری با اجرای طرح شناسنامه‌/عرضه باتری قاچاق در فروشگاه های خاص

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری با بیان اینکه باتری های قاچاق در حجم بسیار کم و برای خودروهای خاص وارد کشور می‌شود و تنها برخی فروشگاه‌های خاص این باتری ها را عرضه می‌کنند، گفت: ناهماهنگی در اجرای کد شناسه سبب رشد قیمت باتری شد.

تولید خودروی اقتصادی منوط بر برقراری رقابت سالم در صنعت خودروسازی است

نایب رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در خصوص تولید خودروی اقتصادی به عنوان یکی از بندهای فرامین هشت گانه ریاست جمهوری گفت: قیمت خودرو به چند فاکتور از جمله نرخ مواد اولیه، حقوق و دستمزدها، بهای تکنولوژی و درصد سرمایه‌گذاری…

شورای هماهنگی صنعت خودرو تشکیل شد

مدیرعامل شرکت ایران خودرو، تشکیل شورای هماهنگی صنعت خودرو را راهکاری برای تعامل و همکاری بیشتر خودروساز و شبکه تامین برای رفع موانع تولید و افزایش کیفیت دانست.

حجم ‌لوازم یدکی خودرویی قاچاق ۲ برابر واردات رسمی است

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی خودرو کشور گفت: تعداد قطعات و لوازم یدکی خودرویی قاچاق موجود در بازار ۲ برابر میزان واردات رسمی آن‌ها تخمین زده می‌شود و این مساله خطری برای تولید داخل است.

اولتیماتوم سازمان استاندارد به خودروسازان/چرخه معیوب تولید در صنعت خودرو اصلاح شود

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان این که چرخه معیوب در فرایند تولید خودرو باید اصلاح شود گفت: در بحث کیفیت خودرو، کوتاه نخواهیم آمد تا اعتماد از دست رفته را برگردانیم.