مرور رده

قطعات

نرخ روغن موتور تغییر نکرده است

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که نرخ مصوب روغن موتور در سال جدید افزایش نیافته و افزایش قیمت اخیر در بازار، گران‌فروشی است.

لزوم ارائه تسهیلات برای اسقاط خودروهای فرسوده

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست ضمن اشاره به وجود ۶.۵ میلیون خودرو و ۹ تا ۱۰ میلیون دستگاه موتورسیکلت فرسوده گفت: تسهیلاتی باید به دارندگان خودروهای فرسوده داده شود تا توان نوسازی خودروی خود را داشته باشند.

همه چیز در رابطه با لنت ترمز

لنت ترمز بخش مصرفی سیستم ترمز خودروست که یکی از مهم ترین قطعات در هنگام استفاده از خودرو می باشد. لنت ها بر اساس کیفیت و متریال بکار رفته به انواع مختلفی تقسیم می شوند و با توجه به مدل خودرو مناسب هستند.

۹۴ درصد داخلی سازی قطعات براساس قرارداد است

یک کارشناس صنعت قطعه با بیان اینکه ۹۴ درصد داخلی سازی شدن قطعات خودرو بیشتر براساس قراردادهایی است که منعقد شده، گفت: برخی از این قراردادها در مرحله تایید نمونه هستند و بخش عمده‌ای نیز وارد تولید انبوه شده است.

قیمت‌گذاری دستوری تایر لغو شود

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با اعلام بدون تغییر ماندن قیمت انواع تایر در بازار، خواستار لغو قیمت‌گذاری دستوری این کالا یا عرضه آن در بورس شد.

ابهام در نسبت داخلی‌سازی قطعات خودرو/ تامین ۹۴ درصد قطعات از طریق زنجیره تامین داخلی به معنای داخلی…

یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه 94 درصد قطعات مورد نیاز از سوی زنجیره تامین داخلی به دست خودروساز می‌رسد، گفت: ممکن است قطعه‌ ساز مجبور شود یک قطعه را وارد کشور کند و مجموعه‌ سازی نماید و در بازه زمانی مشخص خودکفایی قطعات صورت پذیرد.

تعیین خسارت خودروهای گران قیمت برمبنای قطعات دنا

یک کارشناس با بیان اینکه براساس دستورالعمل بیمه مرکزی خسارت خودروهای نامتعارف برمبنای قطعات دنا محاسبه می‌شود گفت: با توجه به اینکه میخ‌کشیدگی حادثه نیست و قصد قبلی انجام می‌شود، بسیاری از بیمه‌ها خسارتی پرداخت نمی‌کنند.

نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو آغاز به کار کرد

هفدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو صبح امروز (دوشنبه ٩ آبان ماه) با حضور معاون صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت، معاون صنایع عمومی وزارت صمت و مدیرعامل سایپا و قطعه‌سازان کشور افتتاح شد.

خودروسازان تمایلی به افشای تامین‌کنندگان قطعات خود ندارند

رئیس سازمان ملی استاندارد با اعلام اینکه خودروساز تمایلی به اعلام منابع تامین کنندگان قطعات خود ندارد، گفت: ما سه شرط برای تغییر تاییدیه های استاندارد به خودروساز اعلام کرده ایم تا تغییرات در تاییدیه های یک ماهه استاندارد اعمال شود.

تایرهای زمستانی چه مزیتی دارند؟

تایر یکی از مهمترین اجزای خودرو به حساب می آید و شاید بتوان را آن قلب دوم خودرو دانست؛ داشتن تایر خوب و مناسب لذت رانندگی را دو چندان کرده و مصرف سوخت و احتمال بروز حادثه را کاهش می دهد.