مرور رده

قطعات

هزار میلیارد تومان نقدینگی قطعه سازان مسدود شد

یک عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اعلام اینکه 1،4 میلیارد دلار ارز تا پایان سه ماهه اول امسال به صنعت خودرو تخصیص داده شده است، چالش اصلی در تامین ارز موردنیاز صنایع قطعه سازی و خودروسازی را عدم توزیع درست ارز عنوان کرد.

واردات خودروهای کارکرده منافع قطعه سازان را به خطر انداخت

در حال حاضر انجمن همگن که از ابتدای فعالیت خود اعضای ثباتی دارد و آنها تصمیمی به ترک میزهای خود ندارند نسبت به واردات خودرو منتقد بوده و نمی خواهد منافع فعلی خود در مشارکت با خودروسازان داخلی را از دست بدهند.

در مورد گیربکس خودرو بیشتر بدانیم

گیربکس یکی از اصلی ترین قطعات ماشین است که امکان انتقال نیروی گشتاور موتور به چرخ ها را دارد. به این ترتیب سرعت مورد نظر راننده تنظیم شده و خودرو با این سرعت حرکت خواهد نمود.

بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی خودروسازان به قطعه‌سازان

یک عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌‏سازان خودروی کشور، مشکل مهم این صنعت را تامین منابع ریالی و ارزی و کمبود نقدینگی عنوان کرد و گفت: مجموع بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان در حال حاضر به ۶۰ هزار میلیارد رسیده است.

همه چیز درباره سیستم برق خودرو

در اجزای پیچیده سیستم یک خودرو، الکتریسیته جزء جدایی ناپذیری است که همراه با قدرت مکانیکی، عملگر ها را به حرکت وا می‌دارد و خودرو را به حرکت می‌اندازد.

کیفیت؛ حلقه گمشده صنعت خودروسازی کشور

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی مقوله کیفیت در صنعت خودروسازی کشور پرداخت و اعلام کرد: سهم ایرادات کیفی مربوط به قطعات خودرو، مونتاژ و طراحی به ترتیب ۶۳، ۲۶ و ۱۱ درصد است.

افزایش قیمت قطعات در بازار راکد لوازم یدکی خودرو

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران ضمن اشاره به عدم تامین ارز موردنیاز تولیدکنندگان قطعات یدکی گفت: عدم تامین ارز برای تولیدکنندگان بر قیمت قطعات تاثیرگذار نخواهد بود و در صورت ادامه این روند شاهد…