مرور رده

وارداتی

چرا واردات خودرو مشروط شد؟

هر چند سیاستگذار خودرو در اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد که محدودیتی در واردات نخواهیم داشت، با این حال در آیین نامه جدید، نه تنها سقف ارزی در نظر گرفته شده، بلکه سه گروه در اولویت واردات قرار گرفته‌اند.

نقاط قوت و ضعف آیین نامه واردات خودرو چیست؟

رییس مرکز تجارت جهانی ایران، گفت: هر چند آزادسازی واردات خودرو، مثبت و ابلاغ آیین‌ نامه اجرایی واردات خودرو خوشحال کننده می باشد اما بی پرده باید عرض کنم که این مصوبه در اجرا، سایه و روشن و نقاط قوت و ضعف متعددی به همراه دارد.

واردات خودرو دست دوم در دستور کار نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید براینکه واردات خودرو در انحصار خودروسازان نخواهد بود، گفت: آیین نامه واردات خودرو نهایی شد و هر کسی که بتواند شرایط آیین‌نامه را رعایت کند، می تواند نسبت به واردات خودرو اقدام کند.

روش های سند زدن خودرو

خودرو در چندین سال اخیر به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است به همین دلیل معامله آن باید با حساسیت و دقت بالایی انجام شود.

واردات خودرو نهایی شد؟

در حالی که دو ماه از موعد نهایی شدن آیین نامه واردات خودرو می گذرد، خبری مبنی بر نهایی شدن این آیین نامه در حال دست به دست شدن است.

سود تویوتا ۴۲ درصد کاهش یافت

شرکت تویوتا موتور ژاپن با کاهش تولید خودرو به دلیل محدودیت‌های ناشی از کووید-۱۹ در کارخانه‌ها در چین و کمبود جهانی نیمه‌رسانا، سود عملیاتی سه‌ماهه اول را ۴۲ درصد کاهش داد که بدتر از انتظار بود.

دلایل روغن سوزی موتور خودرو چیست؟

روغن‌سوزی بیشتر برای خودروهای فرسوده‌ای رخ می‌دهد که مدت‌هاست در حال کار کردن هستند و مسافت‌های زیادی را طی کرده‌اند؛ اما دلایل اصلی روغن‌سوزی موتور خودرو چیست؟