مرور رده

گزارش

شرایط خرید خودرو در بورس کالا ابلاغ شد

بورس کالا در اطلاعیه ای شرایط خرید خودرو را اعلام کرد؛ براساس این اطلاعیه ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی از زمان تایید عرضه تا ساعت ۱۷ روز قبل از عرضه بوده و هر کد بورسی صرفا امکان خرید یک خودرو سواری از بورس کالا را دارد.

جزییات عرضه خودرو در بورس کالا

براساس مشخصات کالای قابل عرضه هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو است. صدور سند و شماره گذاری خودرو هم فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود.

صنعت خودرو و چند «نمایشگاه نمایشی»

با وجود برگزاری ۳ نمایشگاه خودرویی در کشور طی سال جاری گویا صنعت خودرو هنوز فرصت کافی برای معرفی توانمندی خود پیدا نکرده و قرار است ۲ نمایشگاه دیگر در شهریورماه برگزار کند، نمایشگاه‌هایی که به نظر بدون دستاورد مهم فقط هزینه بر این صنعت…

ضرورت تمرکز بخش خصوصی بر خودروهای آینده/ آیا دولت اجازه رقابت با خودروسازان بزرگ را می‌دهد؟

یک عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با بیان اینکه بخش خصوصی باید در خودروسازی برقی سرمایه‌گذاری کند، گفت: دولت نیز باید اجازه دهد تا برای دو خودروساز فعلی رقیب ایجاد شود و در این رقابت بخش دولتی هم مسلما سعی می‌کند بهتر…

سهام ایران‌خودرو و سایپا تا مهرماه واگذار می شود

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، گفت: طی یکی دو هفته آینده شاهد قیمت گذاری سهام خودروسازان و اعلام آن به بورس باشیم و واگذاری سهام مطابق برنامه وزارت صنعت تا مهرماه امسال اجرایی شود.

دلایل عقب ماندگی صنعت خودرو ایران چیست؟

چرا با وجود تمام حمایت ها از صنعت خودرو هنوز این بخش نتوانسته در بخش قیمت و کیفیت رضایت مصرف کننده را بدست بیاورد، ایراد کار کجاست ؟ آیا با توجه به شرایط انحصاری بازار اراده ای برای ارتقاء کیفیت وجود ندارد یا مشکلات دیگری در این حوزه دخیل…

فروش قطعه یدکی خودرو بدون کد رهگیری ممنوع شد

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که عرضه قطعات یدکی خودرو به بازار از ۲۱ خردادماه به داشتن کد رهگیری مشروط است؛ بر این اساس از این تاریخ به بعد واحدهای صنفی باید از خرید اقلام بدون شناسه خودداری کنند.

تعلیق عرضه خودرو در بورس کالا چه تبعاتی دارد؟

یک کارشناس بورس، گفت: سال ها است تفاوت زیاد قیمت خودرو موسوم به «درب کارخانه» با بازار آزاد محل چالش جدی مصرف‌کنندگان نهایی است که عملاً عرضه در بورس کالا کمک شایانی به کشف قیمت واقعی‌تر بر اساس نظام عرضه و تقاضا می‌کرد.