مرور رده

قطعه‌سازان

قطع برق قوز بالا قوز صنعت خودرو شد

در حال حاضر تولیدکنندکان قطعات خودرو در اثر خاموشی‌های برق با ضرر و زیان بالایی مواجه هستند و برای جبران زیان خود حجم تولید را کاهش داده‌اند این در حالی است که همین کاهش تولید اثرات مخرب خود را در آینده بر بازار خواهد گذاشت.

برآورد کارشناسان از دورنمای صنعت خودرو و قطعه در دولت جدید؛ تغییری صورت نخواهد گرفت

حدود یک ماه به آغاز کار دولت جدید باقی مانده است. بسیاری از فعالان صنعت خودرو و همچنین خریداران این کالا در انتظار روی کار آمدن ابراهیم رئیسی هستند تا ببینند دولت سیزدهم در زمینه خودرو و قطعه چه اقداماتی انجام خواهد داد.

در صنعت خودرو تاثير تحريم‌های داخلی بيشتر از تحريم‌های خارجی مخرب است

قطعه نیوز: دبير انجمن تخصصی قطعه‌سازان كشور گفت: در سال‌های اخير، تاثير قيمت‌گذاری دستوری و تحريم‌های داخلی بر صنعت خودرو بيش از مسايلی مانند تحريم‌های خارجی و كرونا بوده است. آرش محبی نژاد افزود: در كنار تحريم‌های بين‌المللي تحريم‌های

چالش کمبود تراشه‌های الکترونیکی در قطعه‌سازی؛ به زودی خودروهای ته‌نشین خودروسازی‌ها افزایش می‌یابد

امسال صنعت خودرو کشور تحت تاثیر کمبود قطعات الکترونیکی خواهد بود و برآورد می‌شود که کمبود قطعه تا آبان و آذر سال جاری ادامه داشته باشد ولی مشخص نیست تبعات آن تا پایان سال به چه صورت باشد.

ایران خودرو، سربلند از کارزار تحریم از تولید خودروی جدید تا قطعه سازی داخلی

از زمان شروع تحریم ها، صنعت خودروسازی کشور با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کرد تا اینکه با اتکا به فرامین مقام معظم رهبری و راهبرد وزارت صمت، به نهضت ساخت داخل پیوست و توانست از تنگناهای سخت اقتصادی خارج شود.

صرفه جویی ارزی ۱۲۵ میلیون یورو حاصل همکاری مشترک زنجیره تامین ایران خودرو با دانش بنیان ها

طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با همکاری مشترک زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و مراکز علمی و دانش‌بنیان در پایان امسال، حدود ۱۲۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی محقق خواهد شد.