مرور رده

خبر

خطرات واگذاری ناگهانی خودروسازی‌ها/آیا قطعه‌سازان، خودروسازی را کنترل می‌کنند؟

یک عضو انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان با بیان اینکه اگر ایران‌خودرو و سایپا به همین صورت واگذار شوند مشکل ساز خواهد بود، گفت: تنها و بهترین راه این است که سهام شرکت‌های ادغام شده در شرکت‌های خودروسازی به فروش برسد.

خرید ماشین‌آلات دست دوم متوقف شد

یک عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: تاکنون به دلیل رشد نرخ ارز صرفا امکان خرید ماشین‌آلات دست دوم برای قطعه‌سازان مقدور بوده و اکنون نیز به دنبال لغو معافیت ماشین‌آلات صنعتی از عوارض گمرکی، تولید در کشور متوقف…

اختلاف قیمت موتورسیکلت فرسوده و نو مانع از اجرای طرح جایگزینی است

نایب رئیس انجمن اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده در خصوص هزینه‌های اسقاط موتورسیکلت برای مالکان و تولیدکنندگان و همچنین اختصاص درصدی از خودروهای قرعه‌کشی به صاحبان خودروهای فرسوده توضیحاتی را مطرح کرد.

کاهش قیمت خودرو با شروع واردات

معاون وزیر صمت با اشاره به مصوبه واردات خودرو گفت:پیش بینی ما این است که با شروع واردات و ادامه آن، قیمت‌ها آرام آرام به آن حد عقلانی که مشتری انتظار دارد، نزدیک‌تر شود.

رقابت فشرده‌ فولکس‌واگن با تسلا

فولکس‌واگن در حالی قول داده است تعداد خودروهای برقی خود را تا آخر دهه بیست به ۲۲ میلیون عدد برساند که در سال‌های اخیر با موارد رسوایی متعدد در زمینه خودروهایش روبرو بوده است.

ضربه کمبود تراشه به بی‌ام‌و

شرکت بی‌ام‌و پس از تغییر تهیه‌کنندگان تراشه، به‌‌طور موقت برخی از خودروهای جدیدش را بدون پشتیبانی از «اندروید اتو» و «اپل کار پلی» بارگیری می‌کند.

تولید هایما 8S در ایران خودرو آغاز شد

با هدف نظارت و یکپارچه‌سازی اهداف کمی و کیفی سایت‌‌های تولیدی شرکت ایران‌خودرو، قائم مقام توسعه و تولید این شرکت، به همراه جمعی از معاونان و مدیران عامل سایت‌های استانی از ایران خودرو خراسان بازدید کردند.

افزایش 50 درصدی تیراژ خودرو نیازمند 125 هزار میلیارد تومان نقدینگی است

یک عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به رشد 40 تا 50 درصدی تورم در سال جاری گفت: معضل اساسی خودروسازان و به تبع آن زنجیره تامین در تحقق افزایش 50 درصدی تیراژ، کمبود نقدینگی است.